گرودزکا معاونت سخنگوی مجلس را از دست داد

Grodzka, Poland's first transsexual lawmaker, from Palikot's Movement walks down a corridor in Poland's parliamentary building in Warsawچند روز پیش در خبرها خواندیم گرودزکا نامزد انتخابات سخنگوی مجلس شده است اما با رسانه‌ای شدن این موضوع و طی اعتراضات شدید جامعه کاتولیک لهستان به نامزد شدن گرودزکا، نمایندگان مجلس مجبور به منع گرودزگا از انتصاب به عنوان معاونت سخنگوی مجلس شدند.
حامیا لیبرال گرودزکای ۵۸ ساله می‌گویند لهستان فرصت بزرگی را از خود دریغ کرد زیرا با این کار می‌توانست به دنیا نشان دهد لهستان دیگر یک کشور سنتی و با ذهن‌های بسته نیست.
Miroslawa Makuchowska معون رییس جمهور ورشو در کمپین مبارزه با دگرباش ستیزی میگوید: «این میتوانست نشانه خوبی باشد تا به مردم لهستان ثابت کند یک نفر با تمام تبعیض‌هایی که بر علیه وی انجام می‌شود باز هم می‌تواند به رتبه‌های بالا دست پیدا کند. اما این اتفاق رخ نداد». اما Miroslawa از سمت دیگری نیز به ماجرا نگاه میکند. او می‌گوید این اتفاق باعث شد گرودزکا در بسیاری از رسانه‌ها نشان داده شود و مردم بیشتری با این مساله آشنا شوند.
یک زن در دنیای تجارت با مدرک روانشناسی. گرودزکا با نام کریستوف بگوفسکی متولد شد و سه سال پیش مراحل تغییر خود را کامل کرد. وی به عنوان اولین تراجنسی در لهستان وارد مجلس شد ولی معاونت مجلس لهستان می‌توانست نقش پررنگ‌تری را برای گرودزکا ایفا کند. وی در نقش معاونت سخنگوی مجلس می‌توانست در زمان غیبت سخنگوی مجلس، جانشین وی باشد.
گرودزکا در واکنش به این فرصت از دست رفته تنها به یک جمله اکتفا کرد «از این بابت متاسفم»
البته نمایندگان مجلس درباره حذف گرودزکا هیچ اشاره‌ای به مساله تغییر جنسیت وی نمیکنند بلکه آن‌ها اشاره می‌کنند که گرودزکا تجربه لازم برای این مسئولیت را نداشت و آن‌ها به این امر مشکوک بودند که شاید این انتخاب یک جنجال تبلیغاتی برای رهبر حزب پالیکوت (حزبی که گرودزکا در آن عضو است) باشد. با این حال یک نماینده به نام Krystyna Pawlowicz در اظهار نظری بی‌شرمانه گفته بود: «چهره گرودزکا مثل بوکسورها می‌ماند … اینکه شما خودتان را به زور هورمون تبدیل به زن کنید اصلا دوست داشتنی نیست»

reuters


:لینک کوتاه
http://www.mahtaa.com/?p=676

درباره نویسنده

محتا یک وبسایت گروهی است که به صورت رایگان جدیدترین آموزش ها، اخبار و مطالب مربوط به تراجنسی در دنیا و ایران را ارائه می‌کند

مطالب مرتبط

1 نظر

  1. یاسین

    متاسفانه بعضی افراد درک پایینی از بیماریهای نادر دارن و حتما باید بیماری در عزیزان نزدیک خودشون پیش بیاد تا اون رو باور کنن!

    پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo

دانلود آهنگ جدید

پنل اس ام اس

ارسال پیامک بلک لیست

پنل اس ام اس رایگان

ارسال بلک لیست

کارشناس رسمی دادگستری

طراحی سایت