دکتر سوفیا از خطرات هورمون درمانی سرخود تراجنسی ها میگوید

chennaiهمیشه درباره هورمون درمانی سرخود و بدون مشورت پزشک متخصص هشدار دادیم و صحبت کردیم. اما باز هم دوستان این موضوع را یک مساله کم اهمیت و بی ارزش می دانند. اکنون در هندوستان دکتر سوفیا در حال آموزش افراد و آگاه کردن تراجنسی ها از خطرات هورمون درمانی سرخود است.
دکتر سوفیا، متخصص بیهوشی و استادیار دانشکده پزشکی بر اساس تجربه شخصی خودش و دانش پزشکی اش مسئول آموزش و آگاه ساختن تراجنسی های شهر چنای در هندوستان از خطرات هورمون درمانی سرخود شد
او می‌گوید: « من سر خود به شروع به مصرف قرص ها و داروها کردم ولی تنها نتیجه اش این بود که تبدیل به یک موجود نگران و عجیب شدم. این کار باعث چاقی بیش از حد من شد و البته اصلا ظاهر زنانه مناسبی را کسب نکردم. حالا من تصمیم گرفتم تا از تجربیاتم در این زمینه صحبت کنم و ترنس ها را درباره هورمون و نتایج واقعی آن آگاه کنم. مصرف خودسرانه هورمون باعث چاقی بیش از حد، افسردگی، دیابت و یا حتی بیماری های قلبی می‌شود»

سوفیا خودش یک تراجنسی ۳۶ ساله است.
سوفیا ابتدا به عنوان یک پسر و در یک خانواده مسلمان هندی در ماهاراشترا به دنیا آمد. او خیلی زود متوجه شد که با پسران هم سن و سال خود تفاوت دارد. او مخفیانه لباس های خواهرش را می‌پوشید و در ذهنش مردان را دوست داشت. ۲۹ سال طول کشید تا سوفیا متوجه شود که “او یک زن اسیر در جسم مردانه” است. سوفیا در ۲۹ سالگی متوجه شد که دچار آشفتگی جنسیتی است، همان چیزی که قبلا به آن اختلال هویت جنسیتی گفته می‌شد. سوفیا می‌گوید: «درک شدن و هماهنگ شدن به عنوان یک جنسیت برای یک تراجنسی ، یک روند دردناک و طولانی است. من وقتی بچه بودم می دانستم یک دختر هستم ولی وقتی دیگران من را پسر صدا میکردند گیج می شدم»
سوفیا تصمیم گرفت تا در رشته پزشکی ادامه تحصیل دهد. او می‌گوید زمانی که در کتابی به بحث انحرافات جنسی و همجنسگرایی رسیدم ناگهان دستپاچه شدم و سعی کردم بیشتر مذهبی باشم و تمام سعی خودم را کردم تا یک مرد باشم.
اما او باز هم به مردان علاقه داشت و همیشه پیش خودش احساس گناه داشت که نکند همجنسگرا باشد. اما خودش می گوید متوجه نبود که او دوست داشت به عنوان یک زن در کنار مردان باشد نه به عنوان یک مرد. سوفیا در سال ۲۰۰۷ به خاطر اصرار پدر و مادرش با یک دختر نامزد کرد اما والدین دخترک میخواستند هرچه زودتر مراسم ازدواج رسمی را برگذار کنند. سوفیا مسائلش را برای خانواده اش توضیح داد و همراه پدرش به یک روانپزشک مراجعه کرد
سوفیا شروع به هورمون درمانی سر خود کرد اما نه تنها ظاهر زنانه ای به دست نیاورد بلکه دچار چاقی بیش از حد شد و به همین خاطر هورمون درمانی به برنامه اش را قطع کرد.
او سپس به یک روانپزشک، سکسولوژ و متخصص غدد مراجعه کرد و به صورت دقیق و بررسی شده شروع به مصرف هورمون کرد. سوفیا می‌گوید: « سینه های من رشد کرد، موهای من بلند شد و ظاهر زنانه دلخواهم را به دست آوردم. البته هنوز به خاطر موهای صورتم مجبورم لباس مردانه بپوشم ولی قرار است تا ۶ ماه دیگرلیزر درمانی را شروع کنم و در پوشش زنانه بروم و مراحل تغییرم را طی کنم»

Times Of India


:لینک کوتاه
http://www.mahtaa.com/?p=1070

درباره نویسنده

محتا یک وبسایت گروهی است که به صورت رایگان جدیدترین آموزش ها، اخبار و مطالب مربوط به تراجنسی در دنیا و ایران را ارائه می‌کند

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo

دانلود آهنگ جدید

پنل اس ام اس

ارسال پیامک بلک لیست

پنل اس ام اس رایگان

ارسال بلک لیست

کارشناس رسمی دادگستری

طراحی سایت