دغدعه تشخیص تراجنسی در خردسالی

transgender-child-mahtaa

روانشناسان و روانپزشکان می‌گویند تراجنسی در سنین کودکی نشانه های خود را نمایان می‌کند. اما چطور یک پدر و مادر بفهمند کودک آن‌ها هم شاید یک تراجنسی باشد.
پس با محتا باشید تا کمی بیشتر با دغدغه های تشخیص تراجنسی در کودک آشنا شویم

دختر هفت ساله ای که تازه وارد مدرسه شده و عاشق رقصیدن و رنگ صورتی هست. اما این دختر کوچک تا سال پیش به عنوان پسر شناخته می‌شد.
خودش که می‌گوید اولین بار سه یا ۴ ساله بوده که می‌خواست دختر باشد. حالا هفت ساله است و مادوک کوچک ما تبدیل به مدی شده و می‌خواهد به عنوان دختر در مدرسه ثبت نام کند.
مدی می‌گوید می‌خواهد داستانش را در تلویزیون سراسری بگوید چون مهم نیست که پسر به دنیا آمده باشی و دختر شده باشی یا برعکس بلکه مهم این است که شما چه کسی هستید

تراجنسی واقعی یا یک توهم زودگذر
روانشناسان و روانپزشکان می‌گویند تراجنسی از سنین کودکی قابل تشخیص است و افراد نشانه های را از خود بروز می‌دهند. اما پدر و مادرها سخت می‌توانند چنین نشانه هایی را پیدا کنند تا متوجه شوند فرزند آن‌ها هم یک تراجنسی است یا تنها یک حالت زودگذر و موقتی دارد
کیت مادر یک پسر ۶ ساله است. کیت می‌گوید فرزندش به لباس ها و کفش های صورتی علاقه شدید دارد و به مادرش گفته که “می‌خواهد آلت تناسلی اش را قطع کند و پول هایش را جمع کند تا واژن و سینه زنانه برای خودش بخرد!”
او به مادرش می‌گوید: «وای تو سینه داری من هم می‌خواهم مثل تو سینه داشته باشم»
کیت می‌گوید: «بعضی اوقات فکر میکنم واقعا این راهی که فرزندم می‌رود را خودش دوست دارد؟ آیا هنوز پسر است یا واقعا می‌خواهد دختر باشد؟ من واقعا نمیخواهم با او در آرزو ها و خیال هایش شریک شوم چون بعضی روزها فکر می‌کنم این یک مرحله گذرا باشد و موقتی است»

تغییر؟ آری یا نه
اگر یک کودک دارای آشفتگی جنسیتی شناخته شود او را به سمت تغییر جنسیت /جنس راهنمایی می‌کنند و معمولا هم با مسدود کردن عوامل بلوغ شروع می‌کنند. اقدامات درمانی که هورمون های بلوغ را مسدود می‌کند تقریبا مجاز است و نیاز به اجازه از دادگاه ندارد.
اما اگر یک کودک بخواهد تغییر جنسیت خود را کامل کند باید هورمون درمانی را آغاز کند تا صفات ثانویه جنسی مانند سینه یا کنترل موهای زائد در فرد پدیدار شود. از آنجا که تقریبا این گونه اثرات غیرقابل بازگشت و جبران ناپذیر است به کودکان اجازه هورمون درمانی و جایگزین هورمونی داده نمی‌شود اما موارد استثنا هم وجود دارد مانند زمانی که کودک مضطرب یا مستعد به خودکشی باشد. در این زمان دادگاه می‌تواند با رضایت خانواده و پزشکان متخصص، اجازه هورمون تراپی و تغییر را برای کودک صادرر کند

برای تشخیص زود است؟
پیتر هرتش یک جراح پلاستیک برجسته است که تا امروز جراحی های تغییر جنسیت /جنس بسیاری انجام داده است، او معتقد است کودکان تراجنسی نباید مجاز به انجام کاری شوند که غیر قابل بازگشت است
«من فکر می‌کنم در این سن پایین ما باید نگران باشیم که کاری نکنیم که دیگر غیرقابل بازگشت باشد. زیرا من نمی‌توانم مطمئن باشم که تشخیص درستی از تراجنسی انجام شده باشد و ممکن است اشتباه انجام شده باشد»
با این حال دکتر روانپزشک فینتان هارت می‌گوید: «کودکان تراجنسی و حقوق آن ها باید پذیرفته شود و مورد احترام قرار گیرد»
بدیهی است که هیچ درمان یا جراحی خاصی برای این سن بسیار پایین مناسب نیست اما می‌توان نگرانی و اظراب های کودک را کنترل کرد. من فکر می‌کنم احتیاج داریم تا یادمان باشد این کودکان حقوقی برای خودشان دارند و حق دارند به درمان و ارامش برسند و حق دارند شاد باشند»
شما چه فکر میکنید؟ چطور باید متوجه بشویم یک کودک تراجنسی است یا تنها دچار یک مرحله زودگذر شده؟ چه سنی را مناسب حداقل برای تغییر جنسیت/جنس می‌دانید؟

SBS

:لینک کوتاه
http://www.mahtaa.com/?p=28265

درباره نویسنده

محتا یک وبسایت گروهی است که به صورت رایگان جدیدترین آموزش ها، اخبار و مطالب مربوط به تراجنسی در دنیا و ایران را ارائه می‌کند

مطالب مرتبط

1 نظر

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo

دانلود آهنگ جدید

پنل اس ام اس

ارسال پیامک بلک لیست

پنل اس ام اس رایگان

ارسال بلک لیست

کارشناس رسمی دادگستری

طراحی سایت