به یک تراجنسی نگویید…

shh-mahtaa

ممکن است در خانواده یا دوستان شما یک تراجنسی حضور داشته باشد.
اما  گاهی  به دوستتان چیزی میگویید که شاید از نظر شما مهم نباشد اما برای یک تراجنسی کلمه ای عذاب آور و ناراحت کننده است
پس بهتر است مواظب باشید تا این هفت جمله را به یک تراجنسی نگویید

۱-وای تو خیلی طبیعی شدی.

این جمله البته بیشتر از روی همدردی و با نیت خیر گفته می شود ولی به این مساله توجه نمیکنید که با این جمله شما میگویید تا امروز غیر طبیعی و عجیب بودی و تازه از امروز به جرگه آدم ها پا گذاشتی!
لازم نیست به عنوان یک غیر ترنس کسی را اینطور تایید کنید.
یک تراجنسی غیر طبیعی نبوده که تازه الان طبیعی شده باشد.

۲-با همسرت چه کار میکنی؟

شما با همسرتان چه میکنید؟ چرا فکر میکنید یک تراجنسی باید از مسائل زناشویی خود با شما صحبت کند؟ مسائل زناشویی یک امر خصوصی بین زن و شوهر است و قرار نیست یک تراجنسی از این مسایل برای شما داستانی تعریف کند.
همانطور که زندگی زناشویی شما و همسرتان خصوصی است برای یک تراجنسی هم اینچنین است.
پس وارد حریم خصوصی آن ها نشوید

۳-من فکر میکردم تراجنسی ها منحرف هستند اما تو که خوبی.

خب قرار نیست یک تراجنسی تاوان تفکر اشتباه پیشین شما را بدهد.
اگر فکر میکردید با یک موجود منحرف و عجیب روبرو می شوید و الان دیدید اشتباه می کردید، خب تفکر اشتباهتان را برای خودتان نگه دارید. شما قرار نیست با تفکر اشتباه قبلی تان یک ترنس را ناراحت کنید.

۴-من بعضی وقت ها حس میکنم همان مرد/زن سابق هستی.

شما دارید با این کلمه به راحتی به یک تراجنسی توهین میکنید. شما می گویید من هنوز شک دارم تو را به رسمیت بشناسم یا نه. هنوز هم برخی اوقات تو را همان فرد قبلی می دانم و تمام مشکلات و زحمت هایی که کشیدی پیش چشمان من هیچ است.
اگر قرار بود شما دوست تراجنسی خود را همان مرد یا زن سابق بدانید پس دوست شما این همه دردسر و مشکل را برای چه تحمل کرده است؟
بی انصاف نباشید و باعث ناراحتی دوست خود نشوید

۵. دوست تراجنسی داری به من معرفی کنی/اتفاقا من هم یک دوست تراجنسی دارم

قرار نیست یک تراجنسی دفتر دوست یابی برای شما باز کند و دست شما را در دست دوستانش بگذارد. از سویی دیگر شما حق ندارید راز دوست دیگر خود را برملا کنید. شاید او نخواهد کسی از ترنس بودنش با خبر شود. شما نمی توانید بدون اجازه وارد حریم شخصی دیگران بشوید و اسرار مگوی آن ها را به دیگری بگویید.

۶- فکر کنم چون همجنسگرا بودی عمل کردی! درست است؟

هویت جنسیتی به معنای شناخت فرد از خودش به عنوان زن یا مرد است. این مساله جدا از اندام جنسی و گرایش جنسی است. ممکن است شما اندام زنانه داشته باشید اما در ذهن خود را مرد بدانید و در واقع هویت جنسیتی مردانه داشته باشید
این یک اشتباه بزرگ است. همجنسگرا بودن یک گرایش جنسی است و تراجنسی بودن یک هویت جنسیتی این دو مقوله فرسخ ها از هم فاصله دارند. تراجنسی ها به دلیل گرایش جنسی خود دست به تغییر جنسیت نمی زنند بلکه به خاطر تضاد میان هویت جنسیتی خود و اندام جنسی اش دست به تغییر جنسیت می زند. همجنسگرایی در اسلام نامشروع است و پذیرفته شده نیست ولی تغییر جنسیت و تراجنسی در اسلام شیعی پذیرفته شده و مشروع است.

۷- بعد از این همه سال پس کی جراحی میکنی؟

شاید یک ترنس نتواند سال ها جراحی کند و موقعیت نداشته باشد.
جراحی مساله کوچک و بی اهمیتی نیست که یک تراجنسی بتواند به راحتی با آن مقابله کند. جراحی تغییر جنسیت باعث میشود نقش و شخصیت جنسیتی فرد در جامعه و در بین مردم تغییر کند. فقط لحظه ای تصور کنید قرار باشد از فردا شما دیگر زن یا مرد سابق نباشید و به عنوان مرد یا زن شناخته شوید. میبینید کار سختی است.
از سوی دیگر جراحی تغییر جنسیت یک مسیر بی بازگشت است و دیگر راهی برای بازگشتن نیست. پس قدم گذاشتن در این مسیر یک پروسه سخت و نفس گیر است که باید مسائل زیادی را در نظر گرفت. شما با این جمله استرس بیشتری به فرد وارد میکنید و باعث میشوید در تصمیم گیری عجله کند و مشکلاتی برایش پیش بیاید یا باعث ناراحتی او شوید.


:لینک کوتاه
http://www.mahtaa.com/?p=361059

درباره نویسنده

محتا یک وبسایت گروهی است که به صورت رایگان جدیدترین آموزش ها، اخبار و مطالب مربوط به تراجنسی در دنیا و ایران را ارائه می‌کند

مطالب مرتبط

1 نظر

  1. www.transexsulism.blogfa.com

    سلام
    من دانشجوی روانشناسی هستم برای پایان نامم نیاز به یک تست جهت تشخیص اختلال هویت جنسی دارم ایا همچین تستی وجود داره؟یا از تست هایی مثلMMPIاستفاده میشه؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید

    پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo

دانلود آهنگ جدید

پنل اس ام اس

ارسال پیامک بلک لیست

پنل اس ام اس رایگان

ارسال بلک لیست

کارشناس رسمی دادگستری

طراحی سایت