نامه یک مادر به فرزند تراجنسی اش

letter-mahtaa

روزنامه گاردین بخشی با عنوان ‘نامه هایی که همیشه دوست داشتید بنویسید’ دارد که در آن افراد به صورت ناشناس نامه ای سرگشاده برای هر کس که مایل باشند می فرستند.

اما روز دوازده آوریل نامه یک نامه خاص منتشر شد. نامه یک مادر به پسر تراجنسی اش.
او این نامه را برای حمایت از پسرش نوشته و از احساساتش برای او صحبت کرده است

متن این نامه تاثیرگذار را در ادامه می خوانیم:
فرزند بزرگ من، تو نمیدانی چقدر هیجان زده بودم زمانی که تو را به دنیا آوردم و هیچ آرزویی جز سالم بودن تو نداشتم اما در عین حال بسیار هم خوشحال بودم چون من با دو برادر خودم بزرگ شده بودم و اکنون با داشتن یک دختر احساس یک داشتن یک همراه را داشتم.

وقتی تو از یک کودک نوپا به یک بچه مدرسه ای تبدیل شدی من به تو افتخار میکردم. تو قوی بودی و حق خودت را میگرفتی، تو با پسرها همبازی بودی و تنها دختری بودی که در جشن تولدشان حضور داشتی. تو عاشق تی شرت های نارنجی بودی و دل میخواست عکس باب معمار روی آن باشد. تو هیچ وقت موهایت را نمی بستی و گیره به آن نمی زدی.
تو همیشه جلوی زورگوها و قلدرها از خودت دفاع میکردی.

کمی که بزرگتر شدی اوضاع عوض شد. تو موهایت رو مثل پسرها کوتاه میکردی و لباس پسرانه می پوشیدی. وقتی بقیه از تو می پرسیدند پسری یا دختر واقعا عذاب میکشیدی برای پاسخ دادن.

تو در اجتماع منزوی شده بودی و گوشه گیری میکردی تا بالاخره زمانی که با هم در یک بعد از ظهر قدم میزدیم گفتی که در جسم اشتباه هستی و یک پسر هستی.
من هم گفتم که از تو حمایت می کنم و هنوز دوستت دارم.

پزشکان تشخیص دادند که تو آشفتگی جنسیتی داری و باید تغیر جنسیت /جنس بدهی و ما برای شروع به کلینیک تاوستیک در لندن رفتیم

میدانم که مدرسه رفتن برای تو واقعا سخت و عذاب آور بود. اما تو دیگر از این به بعد به عنوان یک مرد شناخته می شوی.
در جامعه و بین مردم همیشه دچار اظطراب می شدی و روز به روز حالت بدتر می شد. برخی مردم ناخواسته بی رحم بودند و برخی دیگر هم خیلی کنجکاو و با سوالات پی در پی خودشان تو را ناراحت می کردند. تو درست غذا نمیخوردی چون نمیخواستی بدنت مثل دخترها باشد. یادم هست یک بار از خانه فرار کرده بودی و پلیس تو را در یک پارک پیدا کرد که داشتی روی یک نیمکت گریه می کردی.

فکر کنم باید بگویم بدترین روزهایمان بود ولی شک دارم که اینطور بوده باشد. تو امشب داشتی گریه میکردی چون از بدن خودت بیزار هستی و باید چند سالی را برای تغییر جنسیت /جنس صبر کنی.

وقتی نگاهت میکنم انگار داری غرق می شوی. من بچه ای را میبینم که عاشقش هستم اما دارد رنج وحشتناکی را تحمل میکند.
من میخواهم تو باور کنی که از عشق من نسبت به تو چیزی کم نشده است. تو در نظر من عوض نشدی بلکه من تازه واقعیت تو را کشف کرده ام
میخواهم بدانی هنوز هم به تو افتخار میکنم، حتی بیشتر از قبل. تو فرزند اول من هستی و به تو افتخار میکنم که برای خودت بودن میجنگی و با وجود تمام مشکلات از پا نمیشینی.

این را میدانم که هرکس دیگری جای تو بود در همین دوران مدرسه تسلیم می شد و ادامه نمی داد اما این دوران زودگذر است. تو با پشتیبانی و عشقی که دوستان و خانواده ات نسبت به تو دارند می توانی این لحظات سخت را بگذرانی و بتوانی با قدرت و اعتما به نفس سرت را به عنوان یک مرد زیبا و جواب بالا نگه داری.
من تمام عشق و احساسم را برای تو می دانم، فارغ از هر قیدو شرط و جنسیتی
از طرف مادرت

GSN

:لینک کوتاه
http://www.mahtaa.com/?p=601460

درباره نویسنده

محتا یک وبسایت گروهی است که به صورت رایگان جدیدترین آموزش ها، اخبار و مطالب مربوط به تراجنسی در دنیا و ایران را ارائه می‌کند

مطالب مرتبط

5 نظر

 1. نگار

  خیلی عالی بود
  خیلی
  چند خط آخر از شدت گریه نتونستم درست بخونم … ای کاش چنین خانواده هایی نو جامعه ما هم زیاد بشه
  من که هنوز به خانوادم نگفتم… Big Frown

  پاسخ
 2. سحرناز

  بسیار نامه ی زیبا و تاثیرگذاری بود… کاش همه ی پدر و مادرها همیشه عاشق بچشون باشن و ازش حمایت کنن بدون هیچ قید و شرطو جنسیتی…

  پاسخ
 3. هلن

  من هم مادر یک پسر فراجنسی( پسر به دختر )هستم. البته پسر من ۵ سالشه هنوز. و تنها کسی که میدونه من هستم. با وصعیت فعلی جامعه خیلی نگرانشم. از فاش کردن این مسیله میترسم. دعا کنید برای من و جیگر گوشه ام.

  پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo

دانلود آهنگ جدید

پنل اس ام اس

ارسال پیامک بلک لیست

پنل اس ام اس رایگان

ارسال بلک لیست

کارشناس رسمی دادگستری

طراحی سایت