بزرگترین همایش حمایت از تراجنسیتی ها در اسکاتلند

scotland

بزرگترین همایش بررسی حقوق تراجنسیتی ها قرار است در آخر این هفته در اسکاتلند برگذار شود.

این همایش با حضور ۱۵۰ نفر از فعالین حوزه تراجنسیتی از سراسر بریتانیا قرار است در اسکاتلند گرد هم بیایند تا درباره تراجنسیتی ها و برابری حقوق آن ها صحبت و همفکری کنند

این همایش قرار است به تبعیض و حقوق پایمال شده تراجنسیتی ها بپردازد. مساله ای که تقریبا ۹۸% تراجنسیتی ها در طول زندگی حداقل یک بار با آن مواجه شده اند.
مساله دیگر انتظار طولانی مدت برای انجام جراحی تغییر جنسیت است. مساله ای که اکنون در انگلستان حدود دو سال به طول می انجامد و فرد باید برای انجام جراحی در سرویس سلامت ملی انگلستان (NHS) دو سال در نوبت بماند.
در این همایش به بررسی راهکارهایی میپردازند تا این زمان را به ۱۸ هفته کاهش دهند.

سخنگوی سازمان برابری حقوق تراجنسیتی ها اسکاتلند می گویند: سایر اقلیت ها حقوق قانونی مشخص و مدون دارند  در صورتی که تراجنسیتی ها باید همیشه آماده تبعیض و توهین باشند.

کیت لادر ۳۷ ساله می گوید: به عنوان یک ترنس زن یاد میگیرید که باید همیشه آماده شنیدن توهین و تبعیض باشید. دفعات زیادی به خاطرم هست که در خیابان متلک شنیدم یا به عنوان یک انسان فاسد با من برخورد شده است یا من را مسخره کرده اند.
حتی بعضی وقت ها جلوی من رت در خیابان میگیرند و میگویند اندام تناسلی تو مردانه هست یا زنانه، این سوال را کسانی از من میکنند که واقعا غریبه هستند و اصلا آن ها را نمیشناسم.

البته من خودم را با اعتماد به نفس و قوی می دانم اما این رفتارها به معنای واقعی خشونت آمیز و تحقیر کننده است.
واقعا دوست ندارم هیچکس در چنین موقعیتی باشد و آن را تجربه کند.

ناتال گیل یک فعال اجتماعی می گوید: اسکاتلند به خودش افتخار می کند که جامعه ای عادل و محیطی مناسب برای زندگی افراد ساخته است اما در این میان حقوق افراد تراجنسیتی واقعا نادیده گرفته شده است و در هاله ای از ابهام است.

در سال ۲۰۱۴ تساوی حقوق تحت نظارت قانون باید حداقل استاندارد برای تمام شهروندان باشد اما حقوق تراجنسیتی ها هنوز نامشخص است.

ما تلاش خودمان را میکنیم تا دیگر هیچ فردی این تبعیض ها و توهین را حس نکند و حقوقی برابر با دیگر افراد جامعه داشته باشد.
ما نمی توانیم ادعا کنیم اسکاتلند بهشتی برای تراجنسیتی ها است و هیچ مشکلی برای این افراد نیست و ترنس ها به راحتی می توانند به حقوق اولیه خود دسترسی داشته باشند. به همین خاطر هم این همایش را راه انداختیم تا بتوانیم این مشکلات را حل کنیم

pink news

:لینک کوتاه
http://www.mahtaa.com/?p=1595779

درباره نویسنده

محتا یک وبسایت گروهی است که به صورت رایگان جدیدترین آموزش ها، اخبار و مطالب مربوط به تراجنسی در دنیا و ایران را ارائه می‌کند

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo

دانلود آهنگ جدید

پنل اس ام اس

ارسال پیامک بلک لیست

پنل اس ام اس رایگان

ارسال بلک لیست

کارشناس رسمی دادگستری

طراحی سایت