اولین سرویس بهداشتی بی جنسیت در کاخ سفید

restroom-transgender

کاخ سفید اولین سرویس بهداشتی بدون جنسیت خود را راه اندازی کرده است.

این طور که به نظر میرسد این گام نمادین از سوی رییس جمهور آمریکا، بارک اوباما، در راستای حمایت از حقوق جامعه ی اقلیت های جنسی در محل کار صورت گرفته است.

سخنگوی کاخ سفید، جف تیلر، در این باره گفت: «این سرویس بهداشتی که دارای بخش های زنانه، مردانه و بدون جنسیت است، در ساختمان دفتر اجرایی آیزنهاور قرار گرفته است که محل کار و جلسات بسیاری از کارمندان می‌باشد و در همسایگی ساختمان وست وینگ قرار دارد که دفاتر ریاست جمهوری را در بر میگیرد.»

این ابتکار آخرین مورد از سلسله فعالیت‌های اوباما به منظور حمایت از جامعه ی اقلیتهای جنسی است.
در روز چهارشنبه، رییس جمهور یک دستور اجرایی ارائه کرد که شرکت‌های طرف قرارداد با دولت فدرال را از انجام اعمال تبعیض گونه علیه اقلیتهای جنسی مستثنی میکند.

تیلر طی بیانیه ای اعلام کرد: «کاخ سفید به کارمندان و میهمانان اجازه میدهد تا از سرویس بهداشتی مطابق با هویت جنسیتی خود استفاده کنند، که این امر در جهت راهنمایی حقوقی حکومت در ارتباط با این مساله است.»

اوباما در طول سال گذشته موسسه ای برای احقاق حقوق تراجنسیتی‌ها بنا کرده است که محلی برای گفتگو پیرامون مسایل بحث برانگیز است. سال گذشته، اوباما برای اولین بار در طول ریاست جمهوری خود از کلمه ی “تراجنسیتی” در گردهمایی ایالتی سالانه استفاده کرد،

در روز چهارشنبه، وی همچنین خواهان توقف درمان‌های روانپزشکی نا مناسب برای تراجنسیتی‌های جوان شد، این گونه درمان‌ها، درمان تبدیلی هم نامیده میشوند.

طی سالهای اخیر، در ایالHت متحده، تعداد سرویسهای بهداشتی بدون جنسیت در ادارات و کالج‌ها رو به افزایش است، اما این ابتکار کاخ سفید در حالی اجرا میشود که برخی ایالات آمریکا قوانینی دارند که شهروندان تراجنسیتی را در انتخاب سرویس بهداشتی محدود میکنند.

در فلوریدا، “لایحه ی نظارت بر سرویسهای بهداشتی” استفاده از سرویسهای بهداشتی، اتاقهای پرو و سایر امکانات مربوط به جدایی جنسیتی را برای شهروندان تراجنسیتی ممنوع اعلام کرده است، مگر در صورت که با جنسیت زمان تولد آنها مطابقت داشته باشد.

به گفته ی فعال کمپین حقوق بشری ، لوایح مشابهی در کنتاکی، منشوری و تگزاس هم مطرح شده است. طرفداران حقوق ترنس ها به این قوانین که نگاه تبعیض آمیز دارند، خرده گرفته اند و در بعضی ایالات قانون گذاران را متهم به زیر پا گذاشتن انسانیت و شان تراجنسیتی ها و سایر افراد با جنسیت نامشخص کرده اند.

مارا کیسلینگ، مدیر اجرایی مرکز ملی تساوی حقوق تراجنسیتی‌ها طی بیانیه ای بیان داشت: ” باعث دلگرمی است که حداقل کاخ سفید همچنان در راستای کرامت بخشیدن و قضاوت صحیح گام برمیدارد.”

ترجمه Charismanews

:لینک کوتاه
http://www.mahtaa.com/?p=2777109

درباره نویسنده

محتا یک وبسایت گروهی است که به صورت رایگان جدیدترین آموزش ها، اخبار و مطالب مربوط به تراجنسی در دنیا و ایران را ارائه می‌کند

مطالب مرتبط

3 نظر

  1. naranoble@outlook.com

    سلام!! من یک بی جنسیت هستم!! یک Neutrois. وقتی دیدم به زبان فارسی یه وبسایت برای ترنس ها هست خوشحال شدم..ولی وقتی فهمیدم تو ایران ظاهرا ترنس جندر ها یا تراجنسیتی ها وبلاگ یا سایتی ندارند و آمار فقط ترنس سکشوال ها خییییلی بیشتر از کساییه که دست به عمل نمیزنن یکم مایوس شدم…خلاصه بی جنسیت ها نمیتونن اگه بخوان مثل من حداقل عمل بالاتنه انجام بدن تا بی جنسیت تر شن!! خخخخ!!! ولی خب!! مرسی که آگاهی میدین!! من برای اولین بار یکم بیشتر از ویکی پدیا و همه ی سایتای ایرانی درباره ی ترنس جندر ها نوشتم و پرچم ها شونو هم گذاشتم…و خلاصه خیییلی توضیح دادم…خوب میشد این آگاهی ها زیاد شه!!! من جالبه تا مدت ها فکر میکردم ترنس سکشوال اید باشم و بی جنسیت وجود نداره!!! اما الان خوشحالم..کاشکی یه سایت یکم جامع تر درست بشه!! درباره همه ی ترنس ها و همه ی هویت های جنسی و جنسیت ها نه فقط تراجنسی ها!!

    پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo

دانلود آهنگ جدید

پنل اس ام اس

ارسال پیامک بلک لیست

پنل اس ام اس رایگان

ارسال بلک لیست

کارشناس رسمی دادگستری

طراحی سایت