گفتگو با بهنوش بختیاری: تا توان دارم از ترنس ها حمایت میکنم

خانم بهنوش بختیاری را همه ما می‌شناسیم. هنرمندی که در خوش اخلاقی و خنده رویی شهره عام و خاص است.
خانم بختیاری علاوه بر اینکه یک هنرمند مردمی هستند، یک فعال اجتماعی هم هستند.

ایشان به تازگی اقدام به حمایت از تراجنسی‌های ایرانی کرده اند و سعی می‌کنند تا با استفاده از شهرت و محبوبیت خودشان، فرهنگ مردم را در برخورد با موضوع تراجنسی و تغییر جنس تغییر داده و از این گروه حمایت کنند.

پیدا کردن خانم بختیاری کار راحتی نبود. بعد از تماس های فراوان، با وجود اینکه دوست داشتیم حضوری خدمت ایشان برسیم اما توانستیم یک مصاحبه تلفنی با این هنرمند خوش اخلاق داشته باشیم
این شما و این گفتگوی محتا با خانم بهنوش بختیاری…

محتا: چطور با تراجنسی ها آشنا شدید و چرا علاقه‌مند به حمایت از این قشر شدید؟

من خیلی وقت بود با بچه‌های ترنس آشنا بودم.

از بچگی همیشه فکر میکردم دو گروه از انسان ها هستند که خیلی در رنج و عذاب روحی هستند و همیشه به این دو قشر فکر می‌کردم.
یکی زندانی‌ها که آزادی‌شان را می‌گیرند، حالا به هر دلیلی. گناهی یا اشتباهی که کرده و مجازاتش زندان هست که به نظرم خیلی مجازات سختی هست و یکی اینکه اگر آدم تراجنسی باشه و قادر نباشد که به مردمش ثابت کند که این کالبدی که درش هستم، کالبد من نیست و روحم راحت نیست در این کالبد و وجود هم دارند این افراد. تعدادشان هم کم نیست در دنیا.

متاسفانه اگر این مساله برای مردم قابل درک بود هیچ مشکلی وجود نداشت اما مساله اینجاست که این عزیزان قادر نیستند حرف خودشان را بزنند و متهم به خیلی از فسادها و گناه‌ها می‌شوند.
خیلی خانواده‌ها این را به عنوان یک واقعیت نمی‌پذیرند و کسر شان برایشان محسوب میشود. این بچه ها را اکثرا طرد می‌کنند و آواره و خیابانی می‌شوند.
اکثر این بچه ها پشت و پناه مالی ندارند. حتی خیلی‌هاشون از سمت جامعه مورد لعن قرار می‌گیرند. مثلا وقتی در اینستاگرام مطلبی درباره این موضوع می‌گذارم میبینم که عده‌ای فهم و درایت درک این موضوع را ندارند و قبول نمی‌کنند که تراجنسی وجود دارد.

حتی فتوایی هم از طرف امام خمینی (ره) در این باره دادند که تغییر جنسیت (جنس) می‌تواند صورت بگیرد که اگر غیر از این بود که اصلا در ایران چنین کاری انجام نمی‌شد

علاوه بر این من فکر می‌کردم چرا مشهور شدم. اصلا زندگی من قرار نبود به سمت شهرت برود. اما وقتی این شرایط برای من پیش آمده است، حتما خداوند رسالتی را برای من معین کرده.
احساس کردم باید یک کار مهم و یک کار قشنگ از نظر خودم انجام بدهم. به ترنس‌ها فکر کردم و دیدم بی پشت و پناه هستند و خیلی‌ها می‌ترسند درباره این قشر و عزیزان صحبت بکنند. برای همین تصمیم گرفتم در موردشان حرف بزنم.
اما باید بگویم چون هنوز جامعه مشخصی ندارند، بنده نه سفیر هستم نه سمتی دارم و نه چیز خاص دیگری. بنده فقط به عنوان یک هنرمند و حامی برای این بچه ها هستم و هیچ سمت و عنوان خاصی ندارم.

behnoos-bakhtiari2
بهنوش بختیاری با حدود دو میلیون طرفدار در اینستاگرام از ترنس ها حمایت می کند

محتا: خانم بختیاری درباره موضوع تراجنسی تابوهایی وجود دارد، نگران نبودید حمایت از این گروه و تابوهای موجود به محبوبیت شما لطمه بزند و اسیر قضاوت های نا به جا بشوید؟

ببینید در هر حال چه کاری بکنیم چه نکنیم عده ای قضاوت نا به جا می کنند. ما چه گناهی بکنیم و چه نکنیم مورد تهمت و قضاوت خیلی ها هستیم. من قبلا فکر می‌کردم حتما باید گناهی انجام دهیم تا دیگران توهین کنند. اما می‌بینیم که کاری و گناهی انجام ندادی ولی به شکل وحشتناک مورد توهین و قضاوت قرار میگیری.

نگران که هستم. بالاخره عده ای وجود دارند که همواره توهین می‌کنند و متاسفانه این قشر رو به عنوان منحرف جنسی می‌شناسند نه به عنوان ترنسی که باید تغییر جنسیت (جنس) رو انجام بدهد.
حتی عده ای از خود بچه ها توصیه می‌کنند که به عده ای مشخص از بچه های ترنس خیلی نزدیک نشوم چون این‌ها مشکل ذهنی دارند و ممکنه من رو تهدید یا آزار و اذیت کنند.

بله تابو وجود دارد اما این تابو بالاخره باید شکسته بشود، نمی‌شود که همه مثل همدیگر فکر کنیم و همه در یک جهت شنا کنیم.
یک جایی در یک زمانی بالاخره باید سخن حق از سمت یک نفر زده بشود حتی اگر اون فرد قربانی بشود.

ببخشید که این مقایسه رو میکنم چون خیلی کوچک تر از این حرف‌ها هستم اما من حضرت علی رو خیلی خیلی دوست دارم، نه به دلایل مذهبی بلکه به دلایل کاملا انسانی.
وقتی نهج البلاغه را میخوانم می‌بینم که حضرت علی بیشتر از هر چیزی بر روی عادل بودن، حق‌گویی و راست‌گویی تاکید دارد و اگر قرار هست من که انگشت کوچک حضرت علی (ع) هم نمی‌شوم چیزی یاد بگیرم باید سعی کنم در هر حالی حرف حق را بگویم.
من مطمئن هستم که این کار را ادامه میدهم، تا جایی که توان داشته باشم و من رو یاری کنند. چون مسلما من تنها کاری از پیش نمی‌برم. حتی من یک کمپین در اینستاگرام راه انداختم که مردم درش عضو بشوند و درباره ترنس اطلاعات کسب کنند.

در حاشیه

 • خانم بختیاری دقیقا مثل فیلم‌هایشان خوش اخلاق و گرم و صمیمی بودند و در زمان صحبت با ایشان احساس معذب بودن نداشتیم
 • گفتگو با خانم بختیاری طلسم شده بود و هر بار به خاطر اتفاقی عقب می‌افتاد
 • با تمام خستگی به خاطر یک روز کاری سنگین سرانجام ایشان در ظهر جمعه و زمان استراحت‌شان با روی باز پذیرای ما در یک گفتگوی صمیمی تلفنی بودند.

 

اما می دانم ترنس ها هنوز جامعه منسجم و مشخصی ندارد و متاسفانه دو دستگی هایی بین خود بچه‌ها وجود دارد.

محتا: واکنش مردم به حمایت های شما از جامعه ترنس در دنیای مجازی چطور بود؟

بازخوردها واقعا فراتر از انتظار من بود. خیلی از مردم از این اقدام من حمایت کردند و من انتظار چنین بازخورد مثبتی را نداشتم.
اما خب عده‌ای هم بودند که چون متاسفانه این عزیزان رو منحرف جنسی می‌دانند و ترنس‌ها را با سایر گرو‌ه‌ها اشتباه می‌گیرند-در صورتی که تفاوت زیادی بین ترنس ها و سایر گرو‌ه‌ها وجود دارد- متاسفانه توهین کردند اما برای من مهم نیست.

برای من مهم اون تعداد افرادی هستند که حمایت کردند که تعدادشان شاید پنج برابر توهین کنندگان است. خدا رو شکر فرهنگ مردم خیلی بالاتر رفته است.
خیلی‌ها هم فکر می‌کنند من برای خودنمایی از ترنس‌ها دفاع می‌کنم که قطعا اینطور نیست چون برای خودنمایی خیلی کارهای راحت تری وجود دارد، کما اینکه من اینقدری مشهور هستم که نیازی به خودنمایی نداشته باشم. حتی گاهی دلم می‌خواد جایی بروم کسی من رو نشناسد.

پس مطمئن باشید این کار من کاملا وجهه انسانی دارد و برای رضای دل خودم انجام می‌دهم چون الان به جایی رسیدم که حس می کنم باید یک کار خوب انجام بدم و این رسالت رو دارم.

جالب اینجاست که من درباره محیط زیست هم فعالیت های زیادی میکنم اما هیچکس به من نمیگوید که برای چه از محیط زیست حمایت میکنم، چون یک مساله عادی هست اما در زمینه ترنس چون تا به حال چنین حمایتی نبوده باعث ایجاد سوال می‌شود.

محتا: به جز آقای ارسطو آیا با ترنس دیگه ای هم برخورد داشتید و با مشکلاتشون از نزدیک آشنا هستین؟

بله تعدادی از دوستانم دچار این مشکل هستند ولی از ترس اجتماع این مشکلشان را سرکوب می‌کنند و دارند با اون “حس تلخ یکی دیگر بودن” زندگی می‌کنند چون می‌دانند که ممکن هست از سمت جامعه و خانواده طرد شوند و توهین بشنوند.

حتی بعضی از این دوستان اصلا به روی خودشون نمی‌آورند ولی وقتی باهاشون صحبت می‌کنید می‌بینید جسمش یک مرد هست اما طرز فکرش زنانه هست. خب این بنده خدا ترنس هست اما از ترس جامعه صحبتی نمی‌کند و نمی‌تواند بگوید این کالبد من نیست و من با هویت دیگری متولد شدم.

برخی افراطیون هم هستند که می‌گویند مثلا خدا چیز غلطی نمی‌آفریند. بله ما هم این رو قبول داریم ولی آیا یک بچه ای که مثلا با سندرم داون به دنیا می‌آید باید بگوییم خدا چیز غلطی آفریده است؟ مسلما نه، حتما حکمتی بوده که این بچه اینطور به دنیا آمده. خب این موضوع هم همینطور هست. حتما حکمتی دارد که بچه‌ای ترنس به دنیا میاد.
خیلی از دوستان هستند که سکوت کردند و هیچ حرفی نمی‌زنند درباره ترنس بودنشون

محتا: خانم بختیاری، در تلویزیون یا سینما ظرفیت‌های زیادی برای معرفی قشر ترنس وجود دارد، چرا کسی از این ظرفیت استفاده نمی‌کند یا خود شما برنامه‌ای ندارید؟

صد البته. مثلا خانم آرام یا آقای ارسطو کسانی هستند که خودم شخصا ساپورت میکنم برای اینکه بازیگری کنند چون هردو بازیگر هستند.

اما راستش رو بخواهید نه. هنوز رسانه‌های ما این مساله رو نپذیرفتند که بخواهیم راجع به این مساله، علنی صحبت کنیم. مثلا من یادم هست که یک برنامه خیلی پر طرفدار تلویزیونی بود که من چندین بار باهاشون صحبت کردم و ازشون خواستم که راجع به ترنس‌ها صحبت بشه اما گفتند تلویزیون و رسانه اصلا این اجازه را به ما نمی‌دهد که بخواهیم درباره این مساله صحبت کنیم. به خاطر اینکه تحت فشار یک عده‌ای از آدمهای خیلی سخت تعصبی و مذهبی و افراطی در مذهب هستند.
ولی خب مساله ترنس وجود دارد و اگر درست نبود امام خمینی (ره) فتوا نمی‌دادند

بهنوش بختیاری این حمایتش را از روی رضایت انجام می‎دهد و می‌گوید تا زمانی که توان دارد ادامه می‌دهد
بهنوش بختیاری این حمایتش را از روی رضایت انجام می‎دهد و می‌گوید تا زمانی که توان دارد ادامه می‌دهد

محتا: بله این مساله وجود دارد. سیستم قانونی ما دارد حمایت می‌کند اما برخی از آدم‌های این سیستم حمایت نمی‌کنند

بله درسته. ما کلینیک تغییر جنسیت (جنس) و پروفسور و پزشک در این زمینه داریم که فعال هستند و تعداد این بچه‌ها هم خیلی زیاد هست ولی متاسفانه یه سری از عوام برای اینجور آدم‌ها، اوا خواهر یا منحرف جنسی و یک سری الفاظ زشت به کار می‌برند.

من همش از خدا میخوام که روزی روزگاری این حجت رو بهم بده که در بتوانم رسانه با مردم در مورد این موضوع صحبت بکنم اما خب فعلا این اجازه به طور رسمی به هیچ کسی داده نشده است

محتا: به نظر شما بزرگ‌ترین مشکل بچه های ترنس در جامعه چیست؟ فرهنگ ، قانون ، دین ، مردم یا چی ؟

ببینید تمام مشکلات ما تقسیم بندی شده و اولا که مشکلات فرهنگی عدیده و خیلی زیادی هست و اگر بخواهیم فرهنگ جامعه رو کامل کنیم شاید بگم ۵۰ سال طول بکشد.

ار نظر مذهبی هم خب من خودم بچه مذهبی هستم، امام علی رو دوست دارم، نمازم را میخوانم و اعتقاد به خیلی چیزها دارم، اما معتقدم که افکار منطقی را نباید فدای افراطی بازی‌های خشک بکنیم.

مثلا داعش هم مذهبی هست ولی آیا مذهب داعش درست هست؟ نه واقعا نیست.
البته من مطمئن هستم که تا چهار یا پنج سال آینده همه نسبت به این موضوع واقف میشوند و میشه راجع بهش صحبت کرد، اما مهم الان هست.
مثلا خیلی از دوستای من گفتن که ما پشت تو حرکت می‌کنیم اما من گفتم نه مهم این هست که کی اول بیاد. اگه من بروم جلو و کسی کاری به من نداشته باشد و نترسم مهم هست، نه اینکه من اجازه بدهم کسی کاری را انجام دهد و بعد من دنبال اون شخص برم.

ببینید پیامبر در زمان خودش پیامبر بود نه اینکه الان من بگویم خب مسلمان هستم پس خیلی کار مهمی کردم. اون موقع کسی که مسلمان شده کار مهمی کرده الان که خب پدر مادر من مسلمان هستن من هم موظف هستم مسلمان باشم دیگه.

ولی من یه کمی متاسف میشم قضاوت سریع مردم رو میبینم و این فضای مجازی کمک کرد ما جامعه خودمان را بهتر بشناسیم. متاسفانه ما خیلی نیاز به فرهنگ‌سازی داریم
از نظر همه چیز. فرهنگ، افراطی‌گری، مردم، مسئولین و دولت.
مثلا در مورد محیط زیست، اگر یادتان باشد سه الی چهار سالی هست که داریم در این باره فعالیت می‌کنیم اما قبلا هیچ حرفی زده نمی‌شد. الان تازه فرهنگ این موضوع در حال رشد هست.

در مورد ترنس و در مورد همه این‌ها هم فرهنگش باید رشد کند. شما هم برای مخاطبین خودتان بنویسید که من دارم در اینستاگرام کمپین حمایت از ترنس راه می اندازم و عضو میگیرم و داریم میگیم که راجع به این موضوع صحبت بکنید.  تا با اطلاع رسانی کنیم

ما میتونیم ،شما میتونید این کار رو بکنید. ضمن اینکه خودم در اینستاگرام دارم این کار میکنم. من خودم یک سری تحقیقات و مطالعات دارم انجام میدهم و از همه دوستانم و فن پیج‌هایم خواستم تو این مساله کمکم کنند تا بعد ها اگر بشه یه کتاب در این زمینه چاپ بکنم و خاطرات ترنس‌ها را بنویسم و یه حرکتی بکنیم.

همانطوری که شما از من کمک می‌خواهید من هم از محتا کمک میخواهم همه دست به دست هم بدیم که این کار رو انجام بدیم.


:لینک کوتاه
http://www.mahtaa.com/?p=3951741

درباره نویسنده

محتا یک وبسایت گروهی است که به صورت رایگان جدیدترین آموزش ها، اخبار و مطالب مربوط به تراجنسی در دنیا و ایران را ارائه می‌کند

مطالب مرتبط

29 نظر

 1. ماندانا

  ممنونم محتای عزیز زحمات شما در برابر بچه ها واقعا جبران ناپذیره ونمیدونیم با چه زبونی ازتون تشکر کنیم وهمچنین خانم بختیاری که واقعا خالصانه دارن در زمینه ما فعالیت میکنن امیدواریم اجر وپادش بزرگشون رو از خدا دریافت کنن.خوشبختانه دیروز ۸/۶/۹۴در مجله خبری شبکه یک سیما بیپرده ومستقیما از ترنس ها حمایت
  شدوما امیدواریم که این برنامه ها ادامه داشته باشه تا جایی که ما دیگه تابویی نداشته بتشیم دستای شمارا با افتخار میبوسم که دارین خالصانه وبی هیچ چمداشتی به بچه های تی اس کمک میکنید.اجرتون باخدای مهربون

  پاسخ
 2. رها صفوی

  باعرض سلام . خانم بختیاری بسیار از حمایت شما از جامعه تراجنسی سپاسگزارم.من یک تی اس زن هستم بی نهایت از نظر شما در مورد تراجنسی ها مسرور شدم. رها صفوی از کرمان

  پاسخ
 3. نفس

  با تشکر ازمحتای عزیز و بهنوش خانم گرانقدر
  سرکار خانم بختیاری باید گفت فکر میکنم بزرگترین گام در این عرصه رو شاید شما برداشتین و ما همه از شما سپاسگذاریم تا حالا بودن هنر پیشگان عزیزی مثل خانم مهتاب کرامتی و خانم بهاره رهنما که دراین زمینه زحمات زیادی برای این قشر کشیدن ولی به ابن وضوح در مورد اون تابو شکنی نشده و از صمیم قلب از شما سپاسگذار هستیم در پناه حق پیروز و سربلند باشید.
  ممنون – نفس

  پاسخ
 4. sahand

  عاااااااالی هستند فقط خانم بختیاری لطفا ی کاری کنید همه ترنسها رو ی جا جمع کنید با هم صحبت کنیم من خودم به شخصه از بس مشکل دارم هیچ امیدی واسم نمونده جز خدا و شما ی سر پناهی مثل خوابگاه بهمون بدید و…. لطفا
  Pain

  پاسخ
 5. Maryam

  دست شما درد نکنه بهنوش جان خیلی خیلی تشکر میکنم لطفا به منم کمک کنین میخوام بیشتر بدونم عایا من ترنسم یان خودمم نمیدونم چون فک میکردم دنیایه خیالی خودمه و با کسی تا الان نگفتم

  پاسخ
  1. محتا

   سلام دوست من. بهتره صبر و طاقت داشته باشید هنوز سنی ندارید که بخواین به انتها برسید. صبر کنید و با خانواده مدارا کنید و سعی کنید اروم اروم بهشون توضیح بدین و فرصت فکر کردن بهشون بدید

   پاسخ
 6. Maryam

  من بلوچم و در استان سیستان و بلوچستان هستم لطفا هر کی خواست کمک کنه بم جواب بده دوس ندارم بمیرم دوس دارم به همه بفهمونم که ما هم دنیایی داریم

  پاسخ
  1. Baran

   گلم فقط شما نیستین که ترنس هستین و تنها شما نیستین که مشکل دارین
   با مرگ چیزی حل نمیشه زندگی کن و استوار باش
   روزهای خوب در راه ان اندکی صبر

   پاسخ
 7. م.موسی زاده

  با سلام.
  ببخشید که بنده در اینجا سوال خودم رو میپرسم چون نمیدونستم کجا میتونستم مطرح کنم سوال خودم رو.
  از دوستانی که هورمون درمانی میکنند خواهش میکنم به بنده راهنمایی کنند که آیا بعد از تزریق تستسترون علایمی نظیر درد استخوان مخصوصا در ناحیه پاها دارند یا خیر. باتشکر از شما وسایت بسیار خوبتون

  پاسخ
 8. Baran

  فدات بهنوش جونم عاااااااااشقتم منم ترنس دخترم…از اینکه دست حمایتتون رو بر سر تراجنسی ها کشیدین نهایت قدردانی را دارم،،باشد ک بقیه هنرمندان از عملکرد شما یاد بگیرن
  دوست دارم Kiss Kiss

  پاسخ
 9. катя

  مرسی خانم بختیاری
  فقط امیدوارم ما ترنس ها به بهانه و وسیله ای برای مشهور شدن دبگران مخصوصا هنرپیشگان و خوانندگان تبدیل نشویم. Wink

  پاسخ
   1. احسان

    سلام احسان هستم۱۸ساله ازتهران.من ی تراجنسی مرد هستم ومیخوام زودتراز جسم زنانه ام راحت شوم.چهره ام کاملا بسرانه هس ب شکلی ک دربیرون اصلا قابل شناسایی نیستم.اما قدم ب نسبت کوتاس و ریش سیبیلم ندارم و همین ممکنه باعث شک بشه میشه بگید ایا من میتونم ازالان قبل ازشروع روندتغییرجنسیت هورمون درمانیوشروع کنم؟ایا روی قد وهیکلم تاثیرداره و بلندمیشم؟تاثرات بدچطور؟چ مدت باید این روندهورمون درمانیوادامه بدم؟لطفا ب سوالاتم جواب بدید ممنون از سایت خوبتون.ب امید دیدار یاحق

    پاسخ
    1. محتا

     با سلام.
     هورمون تراپی تنها زیر نظر متخصص هورمون و غدد باید انجام شود و به صورت خودسر نباید مصرف شود
     مصرف هورمون باید تا اخر و زیر نظر متخصص انجام شود

     پاسخ
  1. سالومه

   موافقم منم امیدوارم شان ترنس ها حفظ شه و این وسط بازیچه نباشند.
   حمایت فقط گفتن و شعار دادن و کمپین نیست باید در عمل اثبات شه با برنامه و هدفگذاری مشخص. مثلا خانم بختیاری میتونن خیلی شفاف بگن که هدف نهایی و غاییشون از این حمایت چیه؟ و حمایت به چه شکلی و با چه برنامه ای؟
   ولی هروقت این سوال را بچه های ترنس مطرح کردن خانمی به نام تینا افشار اومدن وسط بحث و با لحن تند گفتن که این چه سوالیه و طلبکار نباشید و بهنوش بختیاری داره در حقتون لطف می کنه!
   آیا سوال پرسیدن جرمه؟! و یک ترنس آیا این حق را نداره که در مورد آنچه بهش مربوطه سوال بپرسه؟!

   پاسخ
 10. نیلوگل

  سلام
  …به امید روزی ک کل جامعه ی ما از این درک و شعور بهره مند بشن مثل خانم بختیاری ….من به شخصه از تمام ترنس های دنیا حمایت میکنم و ارزوی قلبیمه که روزی همشون بتونن عمل کنن و به هویت واقعیشون برسن…ارزوی خوشبختی برای دوست ترنسم رها… Kiss بچه ها تو رو خدااا خودکشی راهش نیست…نیستی و نابودی شما چیزی رو حل نمیکنه شما بزرگ تر از اونید که خودتون خودتون رو تموم کنید شما باید بمونید و به هویتتون و به اون چیزی که حقتون هست دست پیدا کنید Wink خواهر کوچولوی همه ی ترنس ها نیلوفر

  پاسخ
 11. اهورا

  با سلام و تشکر فراوان از اینکه ما تی اس ها رو حمایت میکنید متشکر هستم من ۲ساله همه عمل هام رو انجام دادم ۱سال هم هست که ازدواج کردم اما متاسفانه کار ندارم بخاطر معافیتی که به ما میدن هیچ جا نمیشه بریم سر کار معافیت ما اعصاب و روانه مگه ما روانی هستیم?ما واقعا مشکلات زیادی داریم و هیچ پشت وانه ای نداریم اما تنها نیستیم چون خدا همیشه با ماست.

  پاسخ
 12. پرهام

  با سلام خدمت دوستای گلم من یه ترتسن یه جورایی خانوادم فهمیدن که ترنسم اما می یه چه قیمتی یه قیمت مرگم.واقعا یه انتها رسیدم گفتم که ترنسم اما به گفته خودشون که اسم دیگه رابطه با پسرا یا ….ترنسه کمکم کنید.

  پاسخ
  1. محتا

   سلام دوست من. پروسه پذیرش خانواده یک روزه یا کوتاه مدت نیست. سعی کنید در طول زمان، با کمک پزشک یا یک معتمد محلی سعی کنید تا خانواده رو با این مساله اشنا کنید و سعی کنید تا دید آن ها رو به موضوع باز کنید. فراموش نکنید خانواده مهم ترین و با ارزش ترین چیزی هست که در این مسیر با شما خواهد بود

   پاسخ
 13. رضا

  رضا می‌گه:
  سلام من نظر نمیخوام بدم، خانم بختیاری شما که حمایت کننده ترنس ها هستین، حداقل یه صفحه وبلاگ اختصاص بدین به ترنس ها که با شما در ارتباط باشند، من به ترنس هستم ۴ ماهه دیگر عمل میشم واقعا نمیتوانم بعد از عمل قرار چی بسرم بیاد، خیلی دنباله یه شماره از شما بودم ولی متاسفانه پیدا نکردم، خداکنه صدام از اینجا بهمون برسه تنها آرزوم شده باشما حرف زدن، آگه کسی تونست کمکم کنه این شماره واتساپمه [censored]
  ممنونم

  پاسخ
 14. سوال

  اصلا فرض کنیم از نظر دین ترنسها گناهکار باشند واز نظر دین تغییر جنسیت حرام باشد
  خب از نظر دین هم سیگار کشیدن حرام است
  چرا کسی سیگاری ها را ادیت نمیکند که شما سیگاری هستید؟
  از نظر دینی معتاد هم گناهکار است؟
  ایا دید جامعه نسبت به معتاد وسیگاری از دید جامعه نسبت به ترنس بدتر نیست؟

  پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo

دانلود آهنگ جدید

پنل اس ام اس

ارسال پیامک بلک لیست

پنل اس ام اس رایگان

ارسال بلک لیست

کارشناس رسمی دادگستری

طراحی سایت