تغییر هویت جنسیتی در لبنان قانونی شد

لبنان

دادگاه تجدید نظر در لبنان در حکمی به یک ترنس مرد اجازه تغییر هویت جنسیتی را داده است

در کشورهای عرب این یک اتفاق تازه و جدید است. در ادامه با محتا باشید

قاضی  ژانت هانا در بیروت در بررسی پرونده یک تراجنسی مرد که جراحی تغییر جنس را انجام داده بود و درخواست تغییر هویت در مدارک شناسایی اش را داشت، حکمی به نفع این تراجنسی مرد داد و اجازه تغییر هویت جنسیتی را برای وی صادر کرد.

از آنجایی که این رای در یک دادگاه عالی صادر شده است می تواند مبنایی برای سایر تراجنسی ها در لبنان قرار گیرد و سایر تراجنسی ها نیز بتوانند هویت خود را در مدارک شناسایی شان تغییر دهند.

قاضی ژانت هانا در این حکم برای این تراجنسی مرد سه حق را برای او قائل شده است:

  •  اول حق تغییر هویت جنسیتی برای از بین بردن درد روحی و اجتماعی
  •  دوم حق دستیابی به خدمات درمانی و بهداشتی بر اساس جنسیت جدید
  •  سوم حق حریم شخصی

این ترنس مرد مدارکی را به دادگاه ارائه داده بود که گزارش می داد مراحل تغییرش را در بلوغ انجام داده بوده است و با علم و آگاهی کامل این تصمیم را گرفته است.

او ابتدا از طریق یک دادگاه سطح پایین تر اقدام کرده بود اما درخواست تغییر مدارک شناسایی او رد شده بود ولی او تسلیم نشد و سپتامبر گذشته درخواست خود را به دادگاه عالی ارجاع داد و در تجدید نظر توانست حکم دلخواهش را دریافت کند.

قاضی هانا در این حکم تاکید کرده است که:

“افراد حق دارند تا درمان های مورد نیازشان برای برطرف کردن رنج های اجتماعی و فردی شان را دریافت کنند. این یک حق اساسی و طبیعی است و هیچکس نمی تواند او را محروم کند.”

برتو ماسکو یک فعال حقوق اقلیت در لبنان می‌گوید: «پیش از این ترنس ها با مشکلات زیادی روبرو بودند چون از چنین حقی برخوردار نبودند. این یک موفقیت بزرگ برای جامعه ترنس است و ما باز هم برای دستیابی به حقوق و احترامی که حقمان است تلاش خواهیم کرد»

MTV

:لینک کوتاه
http://www.mahtaa.com/?p=3951963

درباره نویسنده

محتا یک وبسایت گروهی است که به صورت رایگان جدیدترین آموزش ها، اخبار و مطالب مربوط به تراجنسی در دنیا و ایران را ارائه می‌کند

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo

دانلود آهنگ جدید

پنل اس ام اس

ارسال پیامک بلک لیست

پنل اس ام اس رایگان

ارسال بلک لیست

کارشناس رسمی دادگستری

طراحی سایت