نقش خانواده در سلامت روان کودکان ترنس

کودکان ترنس
تحقیقی که هفته پیش منتشر شده است نشان می دهد کودکان ترنس که توسط خانواده شان حمایت می شوند، از سلامت روان بیشتری برخوردار هستند.

در این تحقیق که توسط محققان دانشگاه واشنگتن انجام شده است خانواده ۷۳ ترنس سه تا دوازده سال را مورد بررسی قرار گرفته است و با بررسی این افراد متوجه شدند که میزان استرس و افسردگی این کودکان ترنس هیچ تفاوتی با خواهر و برادران خود و یا کودکان همسن خودشان در خانواده مشابه ندارند.
در این خانواده ها والدین سعی می کردند تا به فرزند خودشان فرصتی برای پیدا کردن هویت واقعی خودش بدهند و او را حمایت می کردند.

در حالی که این کودکان در قیاس با کودکان ترنسی که خانواده شان حمایتشان نمی کند، میزان استرس و افسردگی کمتری دارند.

کریستینا اولسون مدیر این تحقیقات می گوید: «نتایج این تحقیق تمام کلیشه های قبلی که می گوید مشکلات روانی یک موضوع اجتناب ناپذیر برای ترنس ها است و یا ترنس بودن خود یک اختلال روانی است را به چالش می کشد»

اولسون، استاد روانشناسی در دانشگاه واشنگتن ادامه می دهد: «همیشه تفکر اشتباهی بوده است که کودکان ترنس به خودی خود دچار مشکلات روانی هستند و نتایج این تحقیقات این باور غلط را به چالش می کشد و این موضوع را رد می کند»

کتی مک لافلین دستیار این تحقیق و استادیار دانشگاه واشنگتن این تحقیق را “فوق العاده امیدوارانه” توصیف می کند
او می گوید: «این تحقیق نشان داد که مشکلات روانی یک موضوع تغییر ناپذیر در ترنس ها نیست و ترنس ها به صورت پیش فرض دچار افسردگی یا اظطراب نیستند.»

در یک مقیاس ۰ تا ۱۰۰ برای افسردگی و در حالی که میانگین نرخ افسردگی در آمریکا ۵۰ است، این تحقیق نشان می دهد که میزان افسردگی در بین کودکان ترنس به صورت میانگین عدد ۵۰٫۱ است.
این بدین معنی است که میانگین میزان افسردگی در میان کودکان ترنس با میانگین ملی تقریبا برابر است.

این عدد برای خواهر و یا برادران غیر ترنس خودشان ۴۹ و برای سایر همسالان غیر ترنس این کودکان در خانواده های دیگر ۴۸ است. در واقع هیچ تقاوت معناداری وجود ندارد.

میانگین اظطراب نیز در بین کودکان ترنس چیزی حدود ۵۴٫۲ است و این عدد کمی برای همسالان غیر ترنس شان ۵۱ و خواهر یا برادر بچه های ترنس ۵۲ بوده است.
این مقدار تفاوت معنی دار است و باید بررسی شود اما کماکان عدد ۵۴٫۱ از نظر پزشکان نگران کننده تلقی نمی شود.

اولسون می گوید: «البته نرخ بالاتر میزان اظطراب در کودکان ترنس تعجب اور نیست زیرا ترنس بودن در آمریکا سخت است. اگر همسالان یک کودک بدانند که او ترنس است، خب شروع به اذیت و تمسخر او می کنند و اگر هم ندانند که آن کودک باید مدام نگران باشد که مبادا دیگران متوجه شوند. برای همین اصلا عجیب نیست که این کودک دچار اظطراب و تشویش بیشتری باشد»

این تحقیق بخشی از پروژه بررسی ترنس های نوجوان است که اولسون رهبری آن را به عهده دارد. این تحقیق جامعی بوده است که از وضعیت ۱۵۰ کودک ترنس و خانواده شان در ۲۵ ایالت آمریکا انجام شده است

این مجموعه همچنین در سال ۲۰۱۵ در تحقیقی نشان داد هویت جنسیتی در کودکان ترنس به همان کیفیت و عمقی است که در کودکان غیر ترنس وجود دارد

Reuters

:لینک کوتاه
http://www.mahtaa.com/?p=3952029

درباره نویسنده

محتا یک وبسایت گروهی است که به صورت رایگان جدیدترین آموزش ها، اخبار و مطالب مربوط به تراجنسی در دنیا و ایران را ارائه می‌کند

مطالب مرتبط

1 نظر

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo

دانلود آهنگ جدید

پنل اس ام اس

ارسال پیامک بلک لیست

پنل اس ام اس رایگان

ارسال بلک لیست

کارشناس رسمی دادگستری

طراحی سایت