اضافه شدن سه اموجی بی جنسیت به نسخه پنجم یونیکد

اموجی های بی جنسیت
امروزه در دنیایی زندگی میکنیم که ارتباط در دنیای مجازی به یک مساله عادی و روتین تبدیل شده است.
اموجی ها یا همان صورتک ها ها نیز جزئی جدا ناپذیر از این ارتباطات است و ما بسیاری از احساسات خود را یا همین اموجی ها نشان می دهیم.
اما بخشی از جامعه هستند که سهمی از این اموجی ها ندارند و آن جامعه ترنس است

در حال حاضر هیچ اموجی ای برای جامعه ترنس به صورت رسمی وجود ندارد اما این مساله به زودی تغییر می کند.
لیست پیش نویس یونیکد برای اموجی های جدید شامل سه صورتک جدید است که جنسیت فراگیری دارد و اگر به تایید نهایی برسد به زودی در اکثر گوشی های هوشمند قابل استفاده است

این صورتک های جدید شامل چهره یک کودک، یک فرد بالغ و یک فرد مسن است که ویژگی های جنسیتی فراگیری دارد و به گونه ای خواهد بود که نمیشود صراحتا آن را زنانه یا مردانه تشخیص داد

پیشنهاد اضافه شدن این صورتک ها توسط پاول هانت، توسعه دهنده حروف و فونت در شرکت ادوبی و عضو کمیته فرعی کنسرسیوم اموجی داده شده است.
پیشنهاد او برای نسخه پنجم لیست اموجی ها ارائه شده است که قرار است در اواسط سال ۲۰۱۷ میلادی منتشر شود.

پاول میگوید: پیشنهاد اضافه شدن صورتک هایی با جنسیت فراگیر برای این بود تا فضایی را آماده کنیم که عده ای از مردم بتوانند آن طور که هستند خود را بروز دهند و بتوانند از صورتک هایی مناسب با روحیات خودشان استفاده کنند.
همه مردم به عنوان یک زن یا مرد شناخته نمی شوند و ممکن است هر دو این ها باشند یا هیچکدام نباشند یا در حال گذار از یکی به دیگری باشند. امیدوارم فارغ از هویت جنسیتی هر کسی بتواند راه مناسبی برای بیان احساساتش از طریق اموجی ها پیدا کند.

البته اموجی ها از ابتدا دارای جنسیت نبودند.
در واقع پیش از سال ۲۰۰۰ که کیفیت صفحه های گوشی پایین بود، اموجی ها انتزاعی بود و جنسیت مشخصی نداشت و میتوانست توسط کاربر به دلخواه تفسیر شود.
پس از ۲۰۰۷ و معرفی آیفون توسط کمپانی اپل کیفیت صفحه های نمایش به گونه ای بود که طراحان میتوانستند جزئیات تصویری بیشتری را در طراحی شان قرار دهند.
یکی از جنبه های اضافه شدن این جزییات، جنسیت پذیر شدن صورتک هایی بود که پیش از این بی جنسیت بودند و یا جنسیت مبهمی داشتند.

به عنوان مثال در اپل اموجی افسر پلیس 👮 یا کارگر 👷 یک مرد بودند و اموجی آرایشگر 💇 یا ماساژ 💆 یک زن بودند.

گوگل نیز در سیستم عامل خود سعی کرد با دوگانه سازی تمام صورتک های انسان نما به دو صورت زن و مرد عدالت را رعایت کند اما خود گوگل نیز اذعان دارد که این کافی نیست.

پاول امیدوار است که این اقدام ادامه دار باشد و اضافه کردن این سه صورتک تنها گام اول باشد و قدم های بزرگتری در این زمینه برداشته شود


:لینک کوتاه
http://www.mahtaa.com/?p=3952453

درباره نویسنده

محتا یک وبسایت گروهی است که به صورت رایگان جدیدترین آموزش ها، اخبار و مطالب مربوط به تراجنسی در دنیا و ایران را ارائه می‌کند

مطالب مرتبط

2 نظر

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo

دانلود آهنگ جدید

پنل اس ام اس

ارسال پیامک بلک لیست

پنل اس ام اس رایگان

ارسال بلک لیست

کارشناس رسمی دادگستری

طراحی سایت