ماجرای عکس جولی شولتز

چلسی منینگ را که دیگر میشناسید
اما برای کسانی که با او اشنا نیستند او یک ترنس مشهور و سرباز سابق ارتش آمریکا است که به جرم افشای ۷۰۰٫۰۰۰ سند محرمانه به زندان افتاده بود و پس از تحمل هفت سال زندان، در اواخر دوران ریاست جمهوری باراک اوباما عفو و آزاد شد.

او پس از آزادی در توییتر ثبت نام کرد و به سرعت مخاطبین زیادی را برای خودش جذب کرد. هفته گذشته فردی در توئیتر یک مقاله که در آن به چلسی منینگ پرداخته شده بود برای او فرستاد.
اما نکته جالب این مقاله تصویری بود که در آن مقاله استفاده شده بود.
تصویری مشهور از یک ترنس زن در تجمع سال ۲۰۰۵ پاریس است که کروموزم های خود (xy) را کف دستش نوشته و رو به دیگران نشان می دهد.

منینگ با دیدن تصویر این مقاله اعلام میکند که این تصویر برای او بسیار الهام بخش بوده است و بیان کرد: «میخواهم این را واضح بگویم، این تصویر قبل از اینکه من اعلام کنم یک ترنس هستم بسیار برای من الهام بخش بوده است، شاید حتی خودش هم نداند اما اینطور بوده»

اما دنیای مجازی کوچک تر از آن است که تصور میکنیم.
بعد از این واکنش چلسی منینگ صاحب این عکس یعنی جولی شولتز از پاریس به منینگ پاسخ داد و گفت: «اکنون دیگر میدانم #افتخار»
جولی شولتز

جولی شولتز درباره این عکسش میگوید: «من اصلا متوجه نشدم که این عکس از من گرفته شد. من در تظاهراتی بودم که برای حقوق ترنس ها برپا شده بود و تازه از تایلند برگشته بودم و جراحی کرده بودم و میخواستم با نوشتن کروموزوم هایم نشان دهم یک تراجنسی هستم»

ابن تصویر در بسیاری از مقالات و نوشته های مربوط به ترنس ها استفاده شده از جمله به عنوان تصویر اصلی مقاله ویکیپدیا انگلیسی درباره ترنس ها.

نکنه جالب تر ماجرا این است که شولتز می گوید چلسی منینگ برایش الهام بخش بوده است!

او میگوید: «در واقع بامزه است که بدانید من همیشه چلسی منینگ را یک قهرمان میدانم و برایم الهام بخش بوده است. دوستانم به من پیغام دادند که چلسی چیزی در توییترش نوشته برو و نگاه کن و وقتی این توئیت چلسی را دیدم به شدت احساساتی شدم. من و دوستانم سالها سعی کردیم با کمپین های مختلف برای ازادی چلسی تلاش کنیم»

 

Buzzfeed

:لینک کوتاه
http://www.mahtaa.com/?p=3952656

درباره نویسنده

محتا یک وبسایت گروهی است که به صورت رایگان جدیدترین آموزش ها، اخبار و مطالب مربوط به تراجنسی در دنیا و ایران را ارائه می‌کند

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo

دانلود آهنگ جدید

پنل اس ام اس

ارسال پیامک بلک لیست

پنل اس ام اس رایگان

ارسال بلک لیست

کارشناس رسمی دادگستری

طراحی سایت