محتا پنج ساله شد


امروز پنجمین سالگرد تلاش و کاری هست که مثل تمام ایده هایی بود که به ذهن هر کدام از ما می‌رسد و میگذرد و توجهی به آن نداریم
اما فرق آن با بقیه ایده ها این هست که به مرحله عمل رسیده و همین بخش هست که آن را از بقیه ایده ها متمایز میکند.

و امروز در پنجمین سال تولد آن میخواهیم از ماجراهایی که برای آن اتفاق افتاده بگوییم.

محتا (مرکز حمایت از تراجنسی های ایرانی) در ابتدا با نام انجمن ترنس گمنام در وبلاگ های اشتراکی و فیسبوک کار خودش را شروع کرد.
ایده ایجاد این مجموعه خبری، آموزشی وقتی ایجاد شد که خاتون فوت کرد و بسیاری از وبلاگ های اطلاع رسانی به دلایل مختلف فیلتر شد.
خلاء نبود یک محل منسجم برای اطلاع رسانی و ارتباط جامعه ترنس باعث شد تا ایده اولیه چنین جایی روشن شود.
پس از مدتی که اعتماد و استقبال جامعه ترنس به این مجموعه بیشتر شد تصمیم گرفته شد تا کار جدی تر دنبال شود و برای همین انجمن ترنس گمنام از وبلاگ به یک سایت کامل با نام اختصاری محتا تبدیل شد.
البته محتا یا انجمن ترنس گمنام هیچگاه یک انجمن یا سازمان رسمی نبوده و همیشه تنها یک وبسایت خبری، آموزشی و اطلاع رسانی بوده است.
هدف محتا این بوده و هست که همیشه به روز باشد و اطلاعاتی موثق، جدید و کارآمد را ارائه کند.
همیشه سعی کردیم تا رو به جلو حرکت کنیم. برای همین هر سال اقدامی جدید انجام دادیم
تالار گفتگو، ملاقات های گروهی با پزشکان، گفتگو با رسانه ها، شبکه های اجتماعی، رادیو و… بخشی از اقداماتی بود که سعی کردیم تا انجام دهیم

محتا هیچوقت به فکر کسب درآمد نبوده است. تمام مخارج محتا با هزینه شخصی و یا کمک های دوستان دیگر انجام شده است و این بزرگترین افتخار برای محتا است که چنین دوستان و حامیانی دارد.

همیشه سعی کردیم با مخالفانمان به زبانی شیرین صحبت کنیم و به آن ها بگوییم تراجنسی ها حمایت شرعی و قانونی دارند و رفتاری ضداجتماعی ندارند.
سعی کردیم بگوییم ترنس ها هم مخلوق خدا هستند و تنها به یک زندگی عادی و معمولی نیاز دارند و چیزی بیشتر از کسی نمی خواهند.
گاهی در این توضیح موفق بودیم و گاهی هم نه.

بعضی دوستانمان از روز اول کنارمان هستند و بعضی دیگر در میانه راه به ما ملحق شدند اما چیزی که مهم است این است که همه برای یک هدف تلاش میکنند.

تلاش کردیم تا محتا محیط امنی باشد و تبدیل به یک محل دوستیابی و ازار و اذیت ترنس ها نشود و امروز با جرات ادعا میکنیم محتا امن ترین محیط مجازی برای جامعه ترنس ایرانی است.

اما راه طولانی در پیش داریم
ما میخواهیم غول بزرگ ترنس ستیزی را بشکنیم اما این غول یک باره شکسته نمی شود برای همین ما سعی میکنیم تا هربار تکه ای کوچم از این غول را بشکنیم تا ارام ارام به انتهای آن برسیم.
تا رسیدن به هدفمان، رسیدن به آن تفکر آرمانی مان شاید چند سال دیگر مانده باشد اما نشدنی نیست.
اما ادامه این مسیر ممکن نیست مگر با حمایت ادامه دار دوستانمان، حمایت تمام کسانی که دغدغه ترنس ها را دارند و میخواهند جامعه ای خوب و سالم داشته باشیم.

ما با افتخار هنوز ایستاده ایم و در کنار تولد پنج سالگی محتا ،از ۸ ماهگی رادیو محتا هم خشنودیم و قول میدهیم که تمام تلاشمان را مثل قبل برای بهبود هرجه بهترو بیشتر رادیو محتا انجام بدیم .

ممنونیم از همراهیتون
دوستتون داریم
قریان شما، مهرانگیز به نمایندگی از رادیو محتا


:لینک کوتاه
http://www.mahtaa.com/?p=3952634

درباره نویسنده

محتا یک وبسایت گروهی است که به صورت رایگان جدیدترین آموزش ها، اخبار و مطالب مربوط به تراجنسی در دنیا و ایران را ارائه می‌کند

مطالب مرتبط

1 نظر

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo

دانلود آهنگ جدید

پنل اس ام اس

ارسال پیامک بلک لیست

پنل اس ام اس رایگان

ارسال بلک لیست

کارشناس رسمی دادگستری

طراحی سایت