تغییر مدارک شناسایی بدون نیاز به جراحی در آنتاریو

آنتاریو به عنوانی اولین شهر در کانادا اجازه تغیییر مدارک شناسایی بدون جراحی تغییر جنس/جنسیت را برای تراجنسی‌ها میدهد
سوزان گپکا رئیس گروه trans lobby در گفتگویی با سایت استار می‌گوید:این یک تصمیم بزرگ است و یک تصمیم خوب و قابل ملاحظه. این یک پیروزی بزرگ بود.
در هفته‌ای که گذشت قانونی در آنتاریو به تصویب رسید که افراد تراجنسیتی می‌توانند تنها با نامه‌ تایید از روانپزشک مدارک شناسایی خود را تعویض کنند. پیش از این قانون جراحی تغییر جنسیت /جنس برای تعویض مدارک شناسایی ضروری و لازم بود. این اقدام آنتاریو در پی قانونی بود که کمیسیون حقوق بشر برای آن‌ها وضع کرده بود.
این قانون در پی دستور کمیسیون حقوق بشر و به دلیل شکایت یک تراجنسیتی به نام شری پرایس تصویب شد. این شکایت بیان می‌کرد که جنسیتی که وی برای خود انتخاب کرده و با‌ آن زندگی می‌کند، با مدارک شناسایی او تطبیق نمی‌کند و به همین خاطر دچار تبعیض و نابرابری شده است. شری پرایس در شکایت نامه ۹۵ صفحه‌ای خود به کمیسیون حقوق بشر نوشته است:

هنوز همان کلیشه‌های قدیمی وجود دارد، هنوز هم باید برای تغییر مدارک شناسایی جراحی تغییر جنس/جنسیت را انجام داد

در این حال دولت آنتاریو با این استدلال که برخی مدارک شناسایی مانند گواهینامه بدون جراحی قابل تغییر هستند از انجام این قانون سر باز می‌زدند و بیان می‌کردند که مدارک زمان تولد حاوی اطلاعات مهم  و حیاتی است و بدون جراحی احتیاجی به تعویض آن نیست.
اما وکیل خانم پرایس در دفاع از موکل خود می‌گوید مهم‌ترین مدارک شناسایی مدارک زمان تولد فرد است زیرا پیش‌زمینه‌ای برای دریافت سایر مدارک مانند پاسپورت است.
اکنون آنتاریو به عنوان اولین شهر در کانادا مدارک شناسایی را تنها با تایید روانپزشک و بدون نیاز به جراحی تعویض می‌کند

منبع: the star


:لینک کوتاه
https://www.mahtaa.com/?p=181

درباره نویسنده

محتا یک وبسایت گروهی است که به صورت رایگان جدیدترین آموزش ها، اخبار و مطالب مربوط به تراجنسی در دنیا و ایران را ارائه می‌کند

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo

دانلود آهنگ جدید

پنل اس ام اس

ارسال پیامک بلک لیست

پنل اس ام اس رایگان

ارسال بلک لیست

کارشناس رسمی دادگستری

طراحی سایت