محروم شدن یک تراجنسی از حضور در تیم فوتبال بانوان

aeris-mahtaa3یک تراجنسی زن از بازی در تیم فوتبال بانوان محروم شد. این محرومیت چیزی حدود دو سال و نیم برای این ترنس زن مداومت خواهد داشت
با وجودی که آئریس هولیهان ۳۲ ساله یک پاسپورت و گواهینامه رانندگی با هویت زنانه دارد اما طبق نظر فدراسیون فوتبال او تنها میتواند در تیم فوتبال مردان بازی کند.

خانم هولیهان مجبور است برای رسیدن به خواسته اش دو سال و نیم صبر کند تا طبق گفته فدراسون فوتبال سطح هورمون هایش به سطح یک زن مادرزاد برسد و بتواند در کنار سایر زنان بازی کند. هولیهان می گوید خود فدراسیون فوتبال هم اعتراف کرده که این قوانین منسوخ شده و قدیمی هستند. او می گوید :«این واقعا ناامید کننده است و هیچ معنی ندارد. من فقط میخواهم فوتبال بازی کنم، من قرار نیست در باشگاه بارسلونا بازی کنم بلکه تنها قرار است در یک تیم محلی بازی کنم»

او ۸ ماه است که هورمون درمانی را شروع کرده و قرار است در مارچ آینده جراحی تغییر جنسیت خود را تکمیل کند. او در ژوئن گذشته به فدراسیون فوتبال انگلیس مراجعه کرد تا بتواند با نشان دادن تاییدیه پزشکان مبنی بر زنانه بودن هورمون های وی، مجوز حضور در تیم میدلتون پارک اف سی در لیدز را دریافت کند. با وجود تایید پزشکان، باز هم فدراسیون چندین بار او را رد کرده و تایید نکرده است.

آئریس می‌گوید:« من تمام تستوسترون های معمول بدنم را از دست دادم و برای بازی کردن با مردان ضعیف هستم. فدراسیون حتی به خودش زحمت نداده تا سطح هورمون را در نتیجه آزمایش من ببیند چون در آن صورت متوجه می شد هورمون های من هم مثل سایر زنان است»
در این میان تیم میدلتون پارک اف سی هم از این تصمیم فدراسیون حیرت زده شده و از آئریس حمایت کرده است و گفته از او در بازی های دوستانه استفاده خواهد کرد

این باشگاه در بیانیه ای گفته: « ما از حقیقت دفاع میکنیم. او باید در تیم زنان بازی کند چون او از نظر قانونی یک زن است. او دارای گذرنامه بریتانیا است و باید بتواند به عنوان یک زن رقابت کند مانند هر روزی که به عنوان یک زن در جامعه زندگی میکند. بنابراین ما به عنوان باشگاه از تمام بازیکنان‌مان حمایت میکنیم و در کنار آن ها ایستاده ایم»

aeris-mahtaaفوتبال همیشه بخش مهمی از زندگی هولیهان بوده و او پیش از این ها نیز برای تیم سنت ماری در لیگ یورکشایر بازی میکرده است.
خانم هولیهان یک کانال در یوتیوب دارد که از محبوبیت بالایی برخوردار است و در آن درباره مسائل تغییر جنسیت صحبت میکند. او می گوید: «بسیاری از تراجنسی ها از خودشان خجالت می کشند و بسیاری از نخاطبان من می گویند که من توانستم به آن ها جرات بدهم.من احساس میکنم باید همیشه رو به جلو حرکت کنم برای اینکه کسان دیگری هم در موقعیت من هستند»
سخنگوی فدراسیون می گوید: «سیاست ورود تراجنسی ها به فوتبال مساله ای است که روی آن بحث کارشناسی شده و مشخص است. قانون می گوید “افرادی که پس از بلوغ تغییر جنسیت داده اند باید جراحی خود را تکمیل کرده و حداقل دو سال از جراحی شان گذشته باشد و همچنین سطح هورمونی مردانه خود را کاهش داده تا بتواند به رقابت بپردازد” اگر کسی این قوانین را رعایت نکند مسلما به صورت قانونی نمیتواند در رقابت های ورزشی شرکت کند»

Daily Mail

:لینک کوتاه
https://www.mahtaa.com/?p=184416

درباره نویسنده

محتا یک وبسایت گروهی است که به صورت رایگان جدیدترین آموزش ها، اخبار و مطالب مربوط به تراجنسی در دنیا و ایران را ارائه می‌کند

مطالب مرتبط

1 نظر

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo

دانلود آهنگ جدید

پنل اس ام اس

ارسال پیامک بلک لیست

پنل اس ام اس رایگان

ارسال بلک لیست

کارشناس رسمی دادگستری

طراحی سایت