حمایت یا سرکوب؟ مساله این است

آیا شما هم یک فرزند تراجنسی دارید؟ یا شاید کودکی دارید که رفتارهای مشکوکی دارد و بر خلاف جنس زمان تولدش رفتار می کند.
چه کار می کنید؟ نگران آبرو و حرف مردم می شوید یا فرزند خودتان برایتان مهم تر از هر چیزی است؟ چطور این مساله را مدیریت می کنید؟
در ادامه با محتا باشید تا با پدری آشنا شویم که در این شرایط قرار دارد

2014-07-11-Asherilgufodress-thumb

دختر چهار ساله من-سیدنی- هر روز صبح صندلی را به سمت کمدش می کشد از آن بالا می رود و از کشوی کمد یک لباس دخترانه بلند برای خودش انتخاب می کند و می پوشد. وقتی هم که به او می گویم چرا امروز یک تی شرت و شورتک را انتخاب نمی کنی با نگاهی پر از تعجب و حیرت به من نگاه می کند و چیزی نمی گوید. من میدانم که باید او را درباره لباسی که دوست دارد انتخاب کند آزاد بگذارم.

آشر پسر دو ساله من است، من هر روز برای او یک تی شرت اسپرت و یک شلوارک انتخاب میکنم و برایش می پوشانم اما او شروع به جیغ زدن می کند و لباس هایش را به زور در می آورد یا پاره میکند و می گوید من لباس بلند دخترانه می خواهم. بعد مانند خواهرش صندلی را به سمت کمد می‌کشد کشوی کمد را باز می کند و لباس های خواهرش را بر می دارد و به من میگوید ‘از اینها’

او دوست دارم مثل پرنسس های والت دیزنی لباس بپوشد حتی اگر گرم ترین روز لس آنجلس هم باشد. او وقتی این لباس ها را می پوشد در آداب اجتماعی و برخورد با دیگران بهتر می شود

اینطور لباس پوشیدن آشر من را کمی نگران می‌کرد. نه به خاطر اینکه مردم او را با لباس دخترانه ببینند بلکه به خاطر اینکه فکر کنند من خودم به عمد این کار را میکنم و آشر با علاقه و زور من این کار را می‌کند حتی یک بار دوست مادرش به من گفت ”نکند باز هم دختر میخواهی!”

این جمله را زمانی که جشن تولد دخترم را در خانه خودمان گرفتیم شنیدم. قبل از شروع مراسم من میخواستم آشر را قانع کنم که لباس های پسرانه بپوشد چون می دانستم بعدا باید به سیل بی پایان سوال های بی پاسخ و قضاوت های غلط دیگران پاسخ دهم و می ترسیدم از پسش بر نیایم

2014-07-11-AsherandSydneypurpledresses-thumb

اما آشر آنروز بیشتر از همیشه مقاومت میکرد. من به زور داشتم پاهایش را در یک شلوارک پسرانه میکردم و او مانند سیل اشک میریخت و از من میخواست تمامش کنم.

ناگهان به خودم آمدم و دیدم دارم کاری را انجام میدهم که خودم هم قبولش ندارم و تنها به خاطر حرف مردم دارم فرزندم را ناراحت میکنم. من داشتم به فرزندم احساس بدی را منتقل می کردم آن هم به خاطر چیزی که او نباید برایش متاسف باشد و خجالت بکشد. من آشر را بغل کردم و از او معذرت خواستم و سرانجام کمکش کردم تا یک لباس بلند بنفش با کفش های دخترانه بپوشد

همانطور که حدس میزدم مهمان ها شروع کردند به قضاوت های نادرست و اظهار نظر های مختلف.

یکی می گفت “فکر میکنی این کار با مزه است؟ بچه ها اینجا هستند و این کار تو الگوی بدی برای آن ها است” دیگری می گفت “تو با این کارت فرزندت را همجنسگرا خواهی کرد!”

من سعی میکردم آرام باشم و با آرامش برای آن ها توضیح دهم که من این کار را به انتخاب خودم نکردم. رفتارهای من باعث اتفاقی در او نمی شود. اگر قرار است او چیزی باشد حتما می شود اما من نمیخواهم طوری رفتار کنم که او بعدها بترسد با من درباره خودش حرف بزند چون می داند خانواده اش او را حمایت نمی کنند.

خب برخی با توضیحات من قانع می شدند و برخی دیگر در دام کلیشه های همیشگی خودشان بودند و با چهره ای مخلوط از خشم و تعجب به من نگاه می کردند.

البته همه مردم اینطور نیستند. برخی درک بالایی دارند. آنها وقتی فرزندان من را می بینند، سیدنی را با موهای تیره و بلند و تیره و آشر را یا موی کوتاه می گویند “وای چه بچه های شیرینی. دختران زیبایی داری” اما من میگویم آشر پسر من است و آن ها بابت این اشتباه عذرخواهی می کنند.
اما من میگویم احتیاجی به عذرخواهی نیست شما فرزند من را در لباس دخترانه بنفش و کفش های پاشنه دارش دیدید. شما از کجا باید می دانستید
می دانید برخی والدین وقتی درباره جنسیت فرزندشان اشتباه میکنید سریع جوش می آورند اما من اینطور نیستم

2014-07-11-SethandAsherwalking-thumb

یکی از دوستان من وقتی آشر را دید گفت نگران نباش همجنسگرایان وقتی کودک هستند لباس های زنانه نمی پوشند.
اما من واقعا نگران نیستم، ممکن است او هر چیزی باشد این در کنترل من نیست شاید او یک ترنس باشد اصلا هر چیزی، من فقط می دانم باید از او حمایت کنم و پشتیبانش باشم

من اکثر شب ها پیش از همسرم از محل کارم بر میگردم و به خانه می رسم به همین خاطر بچه ها را آماده میکنم تا کمی در خیابان قدم بزنیم و بازی کنیم.

سیدنی آشر را مثل عروسکش آرایش میکند، لباس های خودش را به او می پوشاند و آماده می کند. او حتی به سمت من می آید و می خواهد من هم لباس زنانه بپوشم و می گوید “وای ابن خیلی بامزه می شود”
وقتی من مخالفت می کنم او پشت سر هم اصرار می کند. من می گویم اگر من لباس زنانه بپوشم دیگران به من می خندد اما او می گوید من خودم مواظبت هستم و هرکس به تو خندید اورا دعوا می کنم و نمیگذارم به تو نزدیک شود.
من دست آخر مجبورم تسلیم شوم و نمیتوانم دیگر برای او دلیلی بیاورم. من یکی از لباس های همسرم را می پوشم و در بلوک خودمان با فرزندانم قدم میزنم و لذت و شادی را در چشمان آن ها میبینم.

huffingtonpost

:لینک کوتاه
https://www.mahtaa.com/?p=1017710

درباره نویسنده

محتا یک وبسایت گروهی است که به صورت رایگان جدیدترین آموزش ها، اخبار و مطالب مربوط به تراجنسی در دنیا و ایران را ارائه می‌کند

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo

دانلود آهنگ جدید

پنل اس ام اس

ارسال پیامک بلک لیست

پنل اس ام اس رایگان

ارسال بلک لیست

کارشناس رسمی دادگستری

طراحی سایت