انتظار در دانمارک برای حذف ترنس ها از لیست بیماری های روانی

دانمارک

دانمارک اولین کشوری است که دیگر تراجنسیتی را به عنوان بیماری روانی دسته بندی نمیکند.

مقامات دولتی دانمارک می گویند دسته بندی ترنس ها به عنوان بیمار روانی یک تبعیض و ننگ است و دیگر تحمل اتلاف وقت توسط سازمان بهداشت جهانی برای یک اقدام موثر را ندارند.

سازمان بهداشت جهانی ترنس بودن را یک اختلال روانی یا رفتاری معرفی میکند، گرچه این سازمان در حال به روزرسانی دستورالعمل های خود است، اما سرعت این به روز رسانی توسط سازمان بهداشت جهانی کم است و دولت دانمارک تصمیم دارد تا از ابتدای ژانویه ۲۰۱۷ این تغییرات را خودش انجام دهد.

فلمینگ مولر، سخنگوی سازمان سلامت اجتماعی دانمارک در گفتگو با خبرگزاری دانمارک می گوید: در حال حاضر تراجنسیتی به عنوان یک بیماری روانی یا مشکل رفتاری شناخته می شود. این یک انگ و توهین به ترنس ها است و ما در دانمارک ترنس ها را به عنوان یک بیمار روانی نمیشناسیم. موضوع تراجنسیتی باید یک موضوع عادی تلقی شود.

او اضافه می کند: سازمان بهداشت جهانی در حال بررسی سیستم جدیدی برای تشخیص افراد است. اما آن ها زمان خیلی خیلی زیادی را برای این موضوع صرف کرده اند و این از حوصله و صبر ما خارج است.

ما تا اکتبر ۲۰۱۵ صبر میکنیم و اگر واقعا تغییری ایجاد نشود ما در دانمارک به تنهایی خودمان این انگ را از بین میبریم تا شاید سازمان بهداشت جهانی نیز به خودش بیاید.

آقای مورتنسن می گوید: دسته بندی تراجنسیتی ها به عنوان بیمار روانی باعث ایجاد مشکلات دیگر می شود. این دسته بندی واقعا تبعیض آمیز است که ترنس ها را در قفس بیماری روانی بیندازیم. این مساله ممکن است ترنس ها را از داشتن بیمه های سلامت محروم کند.

سوفی لودی وزیر بهداشت دانمارک معتقد است اگر سازمان بهداشت جهانی گزارش خود را به موقع منتشر نکند آنها خودشان این کار را میکنند تا به این سازمان فشار بیاورند
پیشنهاد حذف این موضوع از راهنمای تشخیصی بیماری ها (ICD) در سال ۲۰۱۴ مطرح شده است و سازمان بهداشت جهانی قرار است در سال ۲۰۱۷ گزارش خود در این مورد را منتشر کند.

سازمان بهداشت جهانی در سال ۱۹۹۳ فردی را که “هویت جنسیتی یا رفتار جنسی اش واضح نباشد و تمایل داشته باشد رفتار و هویت متفاوتی را داشته باشد” را به عنوان یک اختلال رفتاری و روانی در رابطه با رشد جنسی طبقه بندی کرده است.

independent

:لینک کوتاه
https://www.mahtaa.com/?p=3952143

درباره نویسنده

محتا یک وبسایت گروهی است که به صورت رایگان جدیدترین آموزش ها، اخبار و مطالب مربوط به تراجنسی در دنیا و ایران را ارائه می‌کند

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo

دانلود آهنگ جدید

پنل اس ام اس

ارسال پیامک بلک لیست

پنل اس ام اس رایگان

ارسال بلک لیست

کارشناس رسمی دادگستری

طراحی سایت