ربکا چهره شجاع و شیرین جامعه ترنس

یک دختر ده ساله به نام ربکا اسپوک تبدیل به یکی از چهره های شیرین و شجاع جامعه ترنس شده است.
این دختر ترنس در اعتراضاتی که بر علیه فرمان جدید ترامپ صادر شده شرکت کرده و با دست نوشته ای که در دست داشته به شدت دیده شده است.

همانطور که انتظار میرفت در هفته گذشته دونالد ترامپ طی دستوری فرمانی را لغو کرد که کودکان ترنس در مدارس، نمیتوانند از سرویس های بهداشتی مناسب جنسیت شان استفاده کنند و باید بر اساس اندام جنسی شان سرویس بهداشتی یا تیم های ورزشی شان را انتخاب کنند.

این تصمیم بحث برانگیز اعتراضات زیادی را به همراه داشت اما تصویر اعتراض ربکا در عین سادگی، بسیار پر معنی و دیدنی بود و در سراسر اینترنت منتشر شد.

ربکا
روی پلاکارد ربکا نوشته:
من همان ترنس ترسناکی هستم که رسانه ها هشدار می دهند که باید از من بترسید

جِیمی بروسهوف، مادر ربکا می گوید که دخترش از هشت سالگی با هویت واقعی خودش زندگی می کند.

او میگوید: هفت سال فززند ما در عذاب و اضطراب بود زیرا مجبور بود که یک پسر باشد. با کمک برخی از متخصصان خوب و با آموزش های فراوان متوجه شدیم او یک پسر نیست، بلکه یک دختر است.

ربکا اکنون ده ساله است و بسیار خوشحال است و سعی میکند به وسیله داستان زندگی خودش به دیگران کمک کند تا متوجه بشوند که ترنس های خردسال دیگر چه مشکلاتی را تحمل میکنند و چه مبارزاتی را انجام می دهند تا به هویت خودشان برسند.
او میخواهد به دیگران یاد بدهد ترنس های خردسال به حمایت و توجه بزرگسالان نیاز دارند نه اینکه هویتشان مسخره شود و یا نادیده گرفته شود.

مادر ربکا می گوید هویت فرزندش توسط خانواده، جامعه و مدرسه اش پذیرفته شده و همه او را یک دختر می دانند اما همه ترنس های دیگر چنین شانسی را ندارند.

او می گوید: ترنس های خردسال به شدت در معرض افسردگی، اضطراب و یا حتی خودکشی هستند. این ها به خاطر این نیست که آن ها مشکلی دارند بلکه به این خاطر است که جامعه ما مشکل دارد [که بچه ها را به این سمت سوق می دهند].
تحقیقات نشان می دهد کلید اساسی حل این مشکل فقط یک چیز است، حمایت. این کاملا واضح است که بچه ای که توسط خانواده، مدرسه و جامعه اش حمایت می شود تجربه بهتری در زندگی اش دارد تا بچه ای که هیچ حمایتی نمی شود.
هر بچه ای حق داشتن امنیت و دسترسی آسان به تحصیل را دارد. حقوق ترنس ها همان حقوق اساسی هر انسان است.

جیمی معتقد است بسیاری از خانواده ها به این دلیل با هویت فرزندشان مخالفت میکنند که هیچوقت هیچ ترنسی را ندیده اند و کلیشه های غلطی در ذهنشان است.
به همین خاطر به دخترش اجازه داده تا زندگی اش را با دیگران به اشتراک بگذارد تا دیده شود. امیدوار است دخترش بتواند تغییر مثبتی در این مسیر ایجاد کند.


:لینک کوتاه
https://www.mahtaa.com/?p=3952443

درباره نویسنده

محتا یک وبسایت گروهی است که به صورت رایگان جدیدترین آموزش ها، اخبار و مطالب مربوط به تراجنسی در دنیا و ایران را ارائه می‌کند

مطالب مرتبط

3 نظر

  1. محسن اسلامی مدوسا

    سلام من مدوسا یه ترنسم ،ایرانی هستم ،به ترنس بودنم افتخار میکنم ،هرچند حرفای مردم ازارم میده ،اما ایران جای مناسبی برای ترنسها نیست ،البته بزودی شرایط بهتر میشه،ممنونم موفق باشین عزیزانم

    پاسخ
  2. محسن اسلامی مدوسا

    سلام من مدوسا هستم یک ترنس هستم،به ترنس بودنم افتخار میکنم،ترسی ندارم چون خدا هم جا یجوره ،ما بندهاش بهم ظلم میکنیم،امیدوارم خانوادهای ایرانی هم درکشون بالا بره،خداروشکر منم خانواده خوبی دارم ،هرچند حسابی جنگیدم تا به ارزوم تا حدی برسم،عزیزانم ترنس بودن زیباس ،ممنونم ازتون و دستتونو میبوسم ،از طرف مدوسا

    پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo

دانلود آهنگ جدید

پنل اس ام اس

ارسال پیامک بلک لیست

پنل اس ام اس رایگان

ارسال بلک لیست

کارشناس رسمی دادگستری

طراحی سایت