شش راه برای مقابله با ترنس ستیزی در فضای آنلاین

مبارزه با ترنس ستیزی آنلاین

امروز هفدهم می یا بیست و هفتم اردیبهشت، روز جهانی مبارزه با ترنس ستیزی است. قبلا در محتا درباره ترنس ستیزی و اینکه ترنس ستیزی چی هست صحبت کردیم.
اما امروزه علاوه بر زندگی روزمره یک زندگی موازی هم داریم، زندگی مجازی. دیگر نمیتوانیم زندگی مجازی را ندیده بگیریم در حالی که بخش زیادی از زندگی ما در آن میگذرد.

اما این زندگی موازی همیشه هم خوب و جالب پیش نمی رود. برخی اوقات در همین دنیای مجازی با ترنس ستیزی هایی رو برو می شویم که ممکن است اوقات ما را تلخ کند و باعث ناراحتی ما شود. امروز میخواهیم یاد بگیریم در برابر ترنس ستیزی های آنلاین چطور باید رفتار کنیم.
پس در ادامه همراه ما باشید

وقتی عصبانی هستید کامنت نگذارید

روزی در حال گشت و گذار در اینستاگرام بودم و ناگهان به یکی از مطالبی برخوردم که ترنس ها را مسخره کرده بود و توهین بدی به آنها کرده بود به شدت عصبانی شدم و میخواستم زیر آن مطلب شدیدترین برخورد ممکن را انجام دهد و حتی بی ادبی کنم اما وقت نداشتم و مجبور بودم چند ساعتی آفلاین باشم.
وقتی دوباره انلاین شدم و سراغ آن مطلب رفتم آرام تر شده بودم برای همین سعی کردم با ادب و توضیح درست برخورد کنم و اتفاقا این کار جواب داد و آن مطلب حذف شد.
هیچوقت در موقع عصبانیت اقدام نکنید چون مطلب شما توط بسیاری از افراد دیده می شود. حتی اگر نظر شما باعث حذف مطلب توهین آمیز نشود، باعث میشود سایر افراد ادب و منطق شما را ببینند

وارد یک جنگ اتشین نشوید!

بعضی اوقات ممکن است وارد یک جنگ فرسایشی شویم.
یعنی فردی توهینی میکند و ما نظرمان را اعلام میکنیم اما فرد مقابل به جای پاسخگویی سعی میکند شما را وارد یک جنگ فرسایشی آنلاین بکند که اتفاقا به آن نیاز دارد برای دیده شدن.
وقتی میبینید فرد مقابل تنها میخواهد مقابله به مثل کند و منطقی ندارد، اسیر جنگ روانی اش نشوید و تنها حقیقت مستدل خود را بگویید و مطمئن باشید سایر خوانندگان مطالب شما را میبینند و توانایی تشخیص درست از غلط را دارند
بهترین کار این است که به کامنت های دیگران پاسخ ندهید و خودتان یک نظر جدید بنویسید تا دیگران مجبور به پاسخ برای شما باشند.

به موضوع اصلی توجه کنید

وقتی میخواهید نظر خودتان را بگویید توجه کنید که مطلب اصلی ترنس ستیزانه چه بوده است و درگیر موضوعات فرعی نظرات دیگران نشوید.
مثلا اگر در یک مطلب ترنس ستیزانه دیدید که ادعا شده ترنس ها بعد از جراحی نباید ازدواج کنند، بدون توجه به نظرات دیگران دیدگاه خود را آغاز کنید و بگوید ترنس ها بعد از جراحی زن یا مرد هستند و طبق قانون و شرع مانند هرکسی دیگر حق ازدواج دارند.
همه خوانندگان دیدگاه خود را نمی نویسند و تنها به خواندن دیدگاه های دیگران بسنده میکنند برای همین مهم است که تنها درباره مطلب اصلی صحبت کنید و به حاشیه های نظرات دیگران بی توجه باشید.

خود را در کنار دیگران قرار دهید

انسان ها دوست دارند بدانند که درک می شوند پس شما هم آن ها را درک کنید.
بگذارید متوجه شوند که شما می دانید شاید درک موضوع ترنس ها برای مردم سخت است و انتظار ندارید همه ناگهان آگاه و دانا باشند و این حق را دارند که شک داشته باشند.

به عنوان مثال بگویید: «من به عنوان یک مادر/برادر/پزشک/دانشجو [و یا هرچیز دیگر] درک میکنم که موضوع ترنس ها شاید کمی جدید و ناشناخته باشد اما باید بدانیم که ترنس ها نیز مانند هر فرد دیگر حق زندگی و دسترسی عادلانه به خدمات اجتماعی را دارند و نمیتوانیم کسی را به خاطر ترنس بودن محروم کنیم»

مطمئن باشید این همدردی شما با دیگران و درک متقابل باعث می شود پذیرش بهتری ایجاد شود.

صحبت های خود را مستدل کنید

اگر مطلبی خواندید که ادعای علمی بودن یا شرعی بودن میکرد قبل از این که پاسخ دهید جستجو کنید. ابتدا مطمئن شوید که کجای این موضوع ایراد دارد و چرا به آن اشکالی وارد است سپس اقدام کنید.

به عنوان مثال شما می دانید که ترنس بودن یک بیماری روانی نیست اما قرار نیست تمام دنیا این را بدانید و یا اگر شما گفتید همه دنیا قبول کنند.
جستجو کنید و منبع موثقی برای آن بیاورید که چرا ترنس بودن یک بیماری روانی نیست یا هرچیزی شبیه به این
هیچوقت فرد مقابل را به جستجو در اینترنت حواله ندهید چون این یک شانه خالی کردن است خودتان جستجو کنید و لینک منبع را برای فرد مقابل ارسال کنید.

برخورد قانونی کنید

گاهی برخی افراد دیگر واقعا برای اذیت و مردم آزاری ترنس ستیزی میکنند و شاید حتی بهتر از هر کسی درباره ترنس ها اگاهی داشته باشند اما باز هم برای دلخوشی خودشان شروع به آزار میکنند.
بهتر است در این مواقع به جای عصبانیت و تنش سعی کنید مطلب مورد نظر را گزارش کنید.
تمام برنامه های اجتماع محور مانند تلگرام، اینستاگرام، توئیتر و یا هرچیز دیگر امکانی برای گزارش یا همان report دارند.
مطالب سخیف را گزازش دهید و مطمئن باشید نتیجه بخش خواهد بود

در آخر باید توجه کنید در یک گفتگوی مجازی در یک صفحه عمومی تنها خودتان و طرف مقابلتان خواننده و مخاطب نیستید، نظرات شما و طرف مقابل توسط ده ها، صدها و شاید هزاران نفر مطالعه شود.
شاید شما با بهترین برخوردها هم نتوانید طرفتان را متقاعد کنید، مهم نیست! سایرین که آن را میخوانند به راحتی تشخیص درست از غلط را دارند و اثرات صحبت های درست شما در آن ها به جا می ماند


:لینک کوتاه
https://www.mahtaa.com/?p=3952559

درباره نویسنده

محتا یک وبسایت گروهی است که به صورت رایگان جدیدترین آموزش ها، اخبار و مطالب مربوط به تراجنسی در دنیا و ایران را ارائه می‌کند

مطالب مرتبط

2 نظر

 1. lena-violet

  فعلا که کلی ما رو اذیت میکنن
  البته من حتی به پدر و مادرم هم نگفتم که ترنس هستم ولی در کل توی چت های گروهی هیچ وقت خودم رو ترنس معرفی نمی کنم اینطوری بیشتر می تونم از ترنس ها دفاع کنم خب مردم حرف یک آدم عدی رو بیشتر قبول میکنن ولی باز هم حس خوبی ندارم دوست دارم همه بدونن من ترنس هستم اما از گفتنش میترسم
  فقط منتظرم یکم این جراحی های پلاستیک پیشرفت کنن از عمل نمی ترسم میدونم دکترای خوبی هستن ولی میخوام قیافم اونطوری که دوست دارم در بیاد

  پاسخ
 2. محسن اسلامی مدوسا

  سلام مدوسا هستم،حرفای شما درست،اما عزیزم اینجا ایرانه ،نه قانون داره نه منطق،کجااز ما حمایت کرده اخه؟پلیس؟دادسرا؟

  پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo

دانلود آهنگ جدید

پنل اس ام اس

ارسال پیامک بلک لیست

پنل اس ام اس رایگان

ارسال بلک لیست

کارشناس رسمی دادگستری

طراحی سایت