افزایش آمار جراحی تغییر جنس در آمریکا

افزایش

طبق نظرسنجی های جدید حد فاصل سال های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۶ جراحی تغییر جنس در آمریکا حدود بیست درصد افزایش یافته است.

جامعه جراحان پلاستیک آمریکا در این تحقیق جدید دریافته اند که بیش از ۳۲۰۰ جراحی تغییر جنس برای ترنس های زن و ترنس های مرد در سال ۲۰۱۶ انجام شده است.

یکی از دلایل افزایش تعداد جراحی تغییر جنس را می توان پوشش گسترده تر هزینه ها توسط شرکت های بیمه، دانست.
هزینه های جراحی تغییر جنس در ایالات متحده آمریکا به شدت بالا است و پوشش بیمه ای بیشتر، باعث سهولت انجام آن شده است.

لورن شکتر، جراح پلاستیک اهل شیکاگو می گوید: «در سال های گذشته مراجعان ترنس به طور تصاعدی بالاتر رفته است. دسترسی به خدمات درمانی باعث می شود تا فرد بتواند گزینه های بیشتری در پیش روی خود ببیند و همچنین پزشکان راحت تر بتوانند مراجعان ترنس خود ذا انالیز کنند و نیازهای آن‌ها را متوجه شوند»

در این میان تغییر نگرش جامعه و افراد را نیز نباید در این موضوع ندیده گرفت.
این تغییر نگرش حاصل فعالیت رسانه های عمومی و فعالان حقوق ترنس ها است که باعث آگاهی و دانش در جامعه می شوند تا ترس حض ر افراد ترنس در جامعه را از بین ببرند.
مسلما شکستن تابوی ترنس بودن کمک زیادی به افراد می کند تا بتوانند به دنبال گزینه های پیش رو برای به دست آوردن هویت خود بروند.

از سوی دیگر تا چندی پیش تنها شش جراح معتبر در تمام آمریکا اجازه جراحی تغییر جنس را برای ترنس های مرد و زن داشتند.
این جراحان در حال افزایش هستند و تعداد انها بیشتر شده است که همین مورد سهولت دسترسی به جراحات را سبب شده است
اما با وجود این هنوز هیچ آموزش رسمی و جامعی برای این جراحان وجود ندارد و این نگران کننده است.
موضوعی که در ایران نیز صادق است و هیچ برنامه جامع آموزشی برای جراحان تغییر جنس وجود ندارد و جراحان تغییر جنس تنها بر اساس تجارب خود اقدام به جراحی میکنند.

جراحی تغییر جنس تنها بخشی از پروسه مراحل تغییر است و مراحل دیگری مانند هورمون تراپی و یا مشاوره های قبل و بعد از عمل نیز دارای اهمیت فوق العاده است که شاید کمتر به آن توجه می شود.


:لینک کوتاه
https://www.mahtaa.com/?p=3952574

درباره نویسنده

محتا یک وبسایت گروهی است که به صورت رایگان جدیدترین آموزش ها، اخبار و مطالب مربوط به تراجنسی در دنیا و ایران را ارائه می‌کند

مطالب مرتبط

1 نظر

  1. تینا

    خیلی خوب میشد اگه در ایران هم بیمه ها و مراکز حمایتی بیشتر و بهتر ب ما خدمات میدادند و بیمه ها جراحی های تکمیلی مانند جراحی های زیبایی هم پوشش میدادند ک ب نظر من خیلی برای بهتر شدن وضعیت روانی و اعتماد ب نفس و رضایت فرد از خود و در کاهش افسردگی و افزایش کیفیت زندگی کمک خواهند کرد و از اهمیت بسیار بالایی برای ما افراد فراجنسی و فراجنسیتی برخوردار هستند ک متاسفانه هزینه ی بسیار بالایی هم دارند و اکثرا توان پرداخت آنهارا نداریم.

    پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo

دانلود آهنگ جدید

پنل اس ام اس

ارسال پیامک بلک لیست

پنل اس ام اس رایگان

ارسال بلک لیست

کارشناس رسمی دادگستری

طراحی سایت