بررسی های جدید درباره خطرات احتمالی هورمون تراپی

هورمون تراپی
تحقیق جدیدی که به تازگی منتشر شده است نشان می‌دهد هورمون تراپی برای ترنس‌های زن ممکن است باعث مشکلات قلبی عروقی مانند سکته قلبی، لخته خون یا حمله قلبی شود.

این مطالعه طی هشت سال و بر روی نزدیک به ۵۰۰۰ ترنس توسط سیستم درمانی کایزر انجام شده است.
تمامی این ترنس ها افراد بالای ۱۸ سالی بوده‌اند که هورمون درمانی را جهت طی کردن مراحل تغییر انجام می‌دادند
بیش از ۹۷۰۰۰ فرد غیر ترنس نیز که وضعیت سنی و سلامتی مشابه داشتند نیز به عنوان گروه مقایسه انتخاب شدند
دکتر داریوس گتاهون، نویسنده این تحقیق و محقق علمی موسسه کایزر پرمننته در گفتگو با NBC می‌گوید: “این بزرگترین مطالعه درباره سلامت هورمون تراپی افراد ترنس تا به امروز بوده است. پزشکان و مراجعان نیاز دارند تا درباره خطرات و ریسک های احتمالی آگاه باشند”

این مطالعه نشان می‌دهد ترنس های مرد به زن دو برابر بیشتر از زنان و مردان غیر ترنس در معرض خطر لخته خون قرار دارند.
همچنین این افراد نسبت به زنان غیر ترنس ۸۰ الی ۹۰ درصد بیشتر در معرض خطر حمله قلبی هستند.
این در حالی است که ترنس های زن به مرد به صورت کلی ریسک بالاتری ندارند.

گتاهون می‌گوید: “بررسی و مطالعات محدود است و به اندازه ای نیست که بتوان نتیجه گیری قطعی از آن گرفت. این مطالعه در نشریه سالانه داخلی منتشر شده است و تنها به پرونده‌های افراد در سیستم درمانی کایزر دسترسی دارد و اقدامات پزشکی بیرون از این سیستم برای افراد را در نظر نمی‌گیرد، علاوه بر این دوز مصرف و و نوع هورمون مصرفی افراد نیز نامشخص بوده است. اما این مطالعه فعلا بهترین در نوع خود برای اندازه گیری ریسک های احتمالی است”

روش مطالعه سنتی برای تشخیص اثرات مستقیم این است که یک گروه پلاسیبو (دارونما) دریافت کنند و گروه دیگر داروی واقعی، اما دادن هورمون تقلبی به فرد بدون رضایت او غیر اخلاقی است و این در حالی است که فرد نباید از تقلبی بودن دارو آگاه باشد.

در گذشته مطالعات برای اثرات استروژن بر روی زنان یائسه انجام می‌شد و نتایج آن به زنان ترنس تعمیم داده می‌شد اما مطالعه بر روی ترنس های زن اختلاف معناداری را نشان می‌داد به‌خصوص در استفاده‌های طولانی مدت.
مطالعاتی که بر روی زنان یائسه انجام می شود نشان می داد که خطر حملات قلبی در طولانی مدت کاهش می‌یابد در صورتی که درباره زنان ترنس این موضوع برعکس بود و خطرات حملات قلبی در طولانی مدت افزایش می‌یابد

با این حال دکتر جاشوا سافر یکی دیگر از نویسندگان این تحقیق و مدیر اجرایی بخش درمان ترنس ها در بیمارستان مونت سینای نیویورک می‌گوید: “با اینکه خطر حملات قلبی و عروقی در ترنس‌های زن زیاد است اما در واقعیت چنین نیست و در طی این هشت سال و از بین ۲۸۴۲ نفر تنها ۱۴۸ نفر دچار حمله قلبی شده‌اند. دانستن این که چنین خطری وجود دارد بسیار خوب است و می توان به فرد مراجعه کننده هشدار داد تا اقدامات احتیاطی را انجام دهد اما من تصور می کنم بسیاری از ترنس های زن این خطر را آنقدر بالا نمی دانند که هورمون درمانی را به خاطر آن ترک کنند”

دکتر ریچارد گریین در مصاحبه می‌گوید: “این یک مطالعه عالی است و من از نتایج آن شگفت زده نشده‌ام اما نگرانی من این است که این تحقیق بهانه‌ای شود برای پزشکانی که قصد انکار هورمون درمانی و رد بیمار ترنس خود را دارند. هورمون درمانی یک موضوع حیاتی برای افراد ترنسی است که با افسردگی دست به گریبان هستند و عدم دسترسی این افراد به هورمون ممکن است باعث ایجاد انگیزه خودکشی برای آن‌ها شود.
این خطرات احتمالی چیزی بیشتر یا عجیب تر از سایر خطراتی نمی‌باشد که سایر درمان‌های پزشکی ممکن است ایجاد کند و ما به مطالعات بیشتری درباره ترنس ها نیاز داریم تا بتوانیم خطرات و ریسک های احتمالی را به صورت دقیق و واقعی مشخص کنیم”

Medscape

:لینک کوتاه
https://www.mahtaa.com/?p=3952880

درباره نویسنده

محتا یک وبسایت گروهی است که به صورت رایگان جدیدترین آموزش ها، اخبار و مطالب مربوط به تراجنسی در دنیا و ایران را ارائه می‌کند

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شکلک‌ها

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNo

دانلود آهنگ جدید

پنل اس ام اس

ارسال پیامک بلک لیست

پنل اس ام اس رایگان

ارسال بلک لیست

کارشناس رسمی دادگستری

طراحی سایت